fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Budoucnost AI analýzy akcií je tady! Přihlaste se na živé vysílání v neděli 19.5. od 20:00.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra slevy na kurzy, LIVE Room a TradeStreet! Končí již v neděli 26.5.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Pozemková krize na Floridě a vše co byste měli o ní vědět!

Jak vznikla floridská bublina?

Již ve 20. století se Florida stala velmi žádanou oblastí pro cestovní ruch, což způsobilo růst cen pozemků. Zkušení investoři si všimli, že společnost Florida’s Property Bubble Picture zvyšuje ceny nemovitostí a strategicky investuje do místních nemovitostí. Počet obyvatel Floridy exponenciálně rostl a státní zásoby domů nemohly uspokojit rostoucí poptávku. Jak rostla ekonomika Floridy, levné úvěry se staly velmi dostupné, dokonce natolik, že prakticky lidé mohli investovat do nemovitostí bez ohledu na jejich reálnou hodnotu. [clickToTweet tweet=“Na vrcholu mánie se zdálo, že téměř všichni na Floridě jsou buď realitní investoři, nebo realitní makléři.“ quote=“Na vrcholu mánie se zdálo, že téměř všichni na Floridě jsou buď realitní investoři, nebo realitní makléři.“] V roce 1922 se Miami Herald stal nejčtenějšími novinami ve světě díky neuvěřitelnému množství realitních reklam.

Když se lidé v severních státech, jako jsou New York a Massachusetts, dozvěděli o několikanásobném růstu cen nemovitostí na Floridě, začali do floridských nemovitostí investovat také. Neuvěřitelné množství kapitálu nateklo do trhu s nemovitostmi na Floridě a našlo si cestu do projektů, jako jsou golfová společenství, nákupní střediska a tak dále. Byty s obrovskými bazény se rozprostřely v prakticky každé části Floridy. Určitě není překvapením, že nábřeží bylo nejžádanější ze všech aspektů poptávek.

 

Pozemková krize na Floridě přehledně v infografice

Připravili jsme pro vás toto téma v přehledné interaktivní infografice s těmi nejklíčovějšími body. Pokud se vám infografika libí a pomohla vám, tak budeme rádi, když ji jednoduše sdílíte na své sociální sítě nebo si ji vložíte na svůj web a ukážete ji i ostatním.

 

 

Pozemková krize na Floridě. Proč praskla tato bublina?

Vzhledem k tomu, že v roce 1925 se realitní bublina na Floridě zvětšila, ceny nemovitostí se ztrojnásobily za necelý rok. Spousta investorů měla ještě větší zhodnocení svých investic, jako například starší muž, který investoval do nemovitosti na Floridě 1700 dolarů a sledoval jeho hodnotu stoupající na 300 000 dolarů v tentýž roce. Zkrátka se zdálo, že investoři mohli investovat do jakýchkoli nemovitostí na Floridě. Do roku 1925 se ceny nemovitostí na Floridě zvedly tak vysoko, že se pro mnohé staly velmi nedostupné. Brzy poté potenciální investoři začali ztrácet zájem o nemovitosti na Floridě a dřívější investoři začali prodávat své podíly, aby zablokovali své zisky. Ceny klesly, jelikož investoři s vysokou zadlužeností se snažili likvidovat své podíly, aby zabránili bankrotu. V mnoha případech se neobjevili žádní kupci a investoři v oblasti nemovitostí na Floridě zkrachovali pod svou drtivou hypotéční zátěží.

Aby toho nebylo málo, tak extrémně destruktivní hurikán zpustošil jižní Floridu v září 1926. Města Belle Glade a Moore Haven zaplavila silná přílivová vlna. Bylo zničeno více než 13 000 domů a v důsledku těchto hrozných přírodních katastrof zemřelo 415 lidí. Navíc příchod středomořské ovocné mušky zlikvidoval ekonomicky důležitý citrusový průmysl na Floridě.

To trvalo celé roky, než se Florida zcela zotavila, ačkoli zbytek země zažil svůj rozkvět v letech 1925 až 1929. Vzhledem ke svému již špatnému finančnímu stavu byla Florida chvíli po této krizi postižena krachem na burze v roce 1929 a následovala tedy dlouhá deprese.

 

 

V předchozím článku jsme se zabývali Bublinou Jižních moří.

Právě krachem na burze v roce 1929 (Velká hospodářská krize) se budeme zabývat v následujícím článku našeho Blogu.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

Jak vznikla floridská bublina?

Již ve 20. století se Florida stala velmi žádanou oblastí pro cestovní ruch, což způsobilo růst cen pozemků. Jak rostla ekonomika Floridy, levné úvěry se staly velmi dostupné, dokonce natolik, že prakticky lidé mohli investovat do nemovitostí bez ohledu na jejich reálnou hodnotu. Počet obyvatel Floridy exponenciálně rostl a státní zásoby domů nemohly uspokojit rostoucí poptávku.

Proč praskla tato bublina?

Do roku 1925 se ceny nemovitostí na Floridě zvedly tak vysoko, že se pro mnohé staly velmi nedostupné. Ceny klesly, jelikož investoři s vysokou zadlužeností se snažili likvidovat své podíly, aby zabránili bankrotu. V mnoha případech se neobjevili žádní kupci a investoři v oblasti nemovitostí na Floridě zkrachovali pod svou drtivou hypotéční zátěží. Vše o floridské pozemkové krizi najdete zde.

Jaké byly následky pozemkové krize pro Floridu?

Brzy po propuknutí krize zasáhl Floridu extrémně destruktivní hurikán, který ji zpustošil v září 1926. To trvalo celé roky, než se Florida zcela zotavila, ačkoli zbytek země zažil svůj rozkvět v letech 1925 až 1929. Po krachu na burze v roce 1929 následovala dlouhá deprese.

1 komentář u „Pozemková krize na Floridě a vše co byste měli o ní vědět!“

 1. Zdravím všichni,

  ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem právě nahrál nová videa v Opční sekci, tak si je nezapomeňte přehrát zdarma zde.

  A pokud jste úplný začátečník, tak jsem pro vás připravil video průvodce, který vám pomůže na vašem začátku s investováním a tradingem. Nezačínejte obchodovat, aniž byste si přehráli tyto videa.

  Klikněte sem a přehrajte si všechna videa. Jsou úplně zdarma. Rád uslyším, co si o nich myslíte.

  A pokud byste stále potřebovali pomoci na vaší cestě tradingem a investováním, poté co si přehrajete tyto videa, tak mě kontaktujte a osobně vám pomohu.

  Odpovědět

Napsat komentář

Extra sleva na všechny tréninky a LIVE Roomy. Pouze do neděle 26.5.

Days
Hours
Minutes
Seconds