Velká hospodářská krize - Co se v roce 1929 vůbec stalo? - TradeSmart.cz

Velká hospodářská krize – Co se v roce 1929 vůbec stalo?

Jak vznikla Velká hospodářská krize v roce 1929?

Vzhledem k tomu, že trh s cennými papíry byl považován za svět bez rizik, svět kde všechno vzrostlo, mnozí lidé do nich vkládali všechny své úspory, aniž by se o systému nebo podkladových společnostech něco dozvěděli. S obrovskými zástupy nevzdělaných investorů byl trh zralý pro nějakou manipulaci a podvod. Investiční bankéři, makléři, obchodníci a někdy i vlastníci se spojili, aby manipulovali s cenami akcií a tím tedy dosáhli vyšších zisků.

Behaviorální finance ukazují, že čím méně investor ví, tím jednodušší je pro něj, aby se dostal do lidového pohledu (mentalita stáda). Toto chování je meč se dvěma okraji, protože nevědomí investoři snadno zpanikaří. Místo toho se stádo řídí krávou, která běží nejrychleji a pošlapává trh.

Během šílenství před Velkou hospodářskou krizí předvedla řada akademických pracovníků, včetně Rogera Babsona, předpovídání krachu, pokud se to vše neuklidní. Ačkoli Babson předpovídal tento krach celé roky, investoři tomu bohužel nenaslouchali.

 

Velká hospodářská krize přehledně v infografice

Připravili jsme pro vás toto téma v přehledné interaktivní infografice s těmi nejklíčovějšími body. Pokud se vám infografika libí a pomohla vám, tak budeme rádi, když ji jednoduše sdílíte na své sociální sítě nebo si ji vložíte na svůj web a ukážete ji i ostatním.

 

 

Černé dny

24. a 25. října 1929 byly černé dny – černý čtvrtek a černý pátek – které začaly zuřivé prodeje akcií, kdy se prodělalo 13 milionů obchodovaných akcií. Síť bohatých investorů koupila velké podíly akcií, aby se pokusili udržet trh nahoře, nebo přinejmenším zpomalit jejich pád a tak udržet solventní bankovní systém. Vzhledem k tomu, že mnoho bank přijalo akcie a půjčené akcie za účelem obchodování s maržemi, prudké poklesy ohrožovaly celý finanční systém. Navzdory snahám finančních pracovníků Wall Street pokračoval prodej i v černém pondělí, a tak se banky začaly převracet, až pak selhaly úplně.

V nejhorším dni této finanční krize Dow propadl o 13 %. Tento krach vedl k recesi, která později vedla k depresi, během níž Dow utrpěl 89% propad. Dvanáctiletá celosvětová deprese přišla a skončila pouze s prohlášením o válce. [clickToTweet tweet=”Samotný krach z roku 1929, ačkoli byl velmi citelný, nebyl nic ve srovnání s následnou ničivou depresí.” quote=”Samotný krach z roku 1929, ačkoli byl velmi citelný, nebyl nic ve srovnání s následnou ničivou depresí.”]

 

Velký krach 1929 na videu

 

V dalším článku si podrobně rozebereme následující světovou finanční krizi našeho historického přehledu. A tím bude Černé pondělí v roce 1987.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

 

Jak vznikla Velká hospodářská krize v roce 1929?

Trh s cennými papíry byl zahlcen zástupy nevzdělaných investorů. Stal se tedy zralým pro nějakou manipulaci a podvod. Investiční bankéři, makléři, obchodníci a někdy i vlastníci se spojili, aby manipulovali s cenami akcií a tím tedy dosáhli vyšších zisků. Vše o Velké hospodářské krizi najdete zde.

Co jsou to Černé dny?

24. a 25. října 1929 byly černé dny – černý čtvrtek a černý pátek – které začaly zuřivé prodeje akcií, kdy se prodělalo 13 milionů obchodovaných akcií.

Jaký propad zaznamenal Wall Street?

V nejhorším dni této finanční krize Dow propadl o 13 %. Tento krach vedl k recesi, která později vedla k depresi, během níž Dow utrpěl 89% propad.

 

Pomohlo vám toto video nebo článek? Dostávejte videa a signály jako první:

 

 

 

 

1 komentář u „Velká hospodářská krize – Co se v roce 1929 vůbec stalo?“

 1. Zdravím všichni,

  ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem právě nahrál nová videa v Opční sekci, tak si je nezapomeňte přehrát zdarma zde.

  A pokud jste úplný začátečník, tak jsem pro vás připravil video průvodce, který vám pomůže na vašem začátku s investováním a tradingem. Nezačínejte obchodovat, aniž byste si přehráli tyto videa.

  Klikněte sem a přehrajte si všechna videa. Jsou úplně zdarma. Rád uslyším, co si o nich myslíte.

  A pokud byste stále potřebovali pomoci na vaší cestě tradingem a investováním, poté co si přehrajete tyto videa, tak mě kontaktujte a osobně vám pomohu.

  Odpovědět

Napsat komentář