fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Budoucnost AI analýzy akcií je tady! Přihlaste se na živé vysílání v neděli 19.5. od 20:00.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra slevy na kurzy, LIVE Room a TradeStreet! Platí jen do neděle 17.3.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Proč bylo pondělí 19. října 1987 tak černé?

Jak to všechno začalo?

Velká deprese zanechala v USA tak velké následky , že akcie se staly převážně institucionální hrou. Společnosti a fondy do akcií sice investovaly, ale většina lidí preferovala přístup na trh prostřednictvím penzijního připojištění, pojišťoven, podílových fondů nebo dokonce nově vzniklého indexového fondu. Prezident Franklin D. Roosevelt založil Securities and Exchange Commission (SEC) po zavedení deprese a aktivně se snažil zabránit dalším krachům a podvodným praktikám, které v minulosti infikovaly akciový trh. Společnost SEC měla po válce skvělé výsledky a její pokrok nakonec přivedl na trh nečekané individuální investory.

Společnost SEC požadovala, aby společnosti výslovně uvedly, že nemají žádný majetek ani jiné prostředky na to, aby získaly všechny ostatní, ale investoři nadále věřili, že potenciál těchto společností je neomezený. Tento „býčí“ postoj, navzdory častým insolvencím, pokračoval až do osmdesátých let. Pod matematikou nové ekonomiky by firmy rostly exponenciálně, spíše než přírůstkem nových společností.

Pondělí 19. října 1987 přehledně v infografice

Připravili jsme pro vás toto téma v přehledné interaktivní infografice s těmi nejklíčovějšími body. Pokud se vám infografika libí a pomohla vám, tak budeme rádi, když ji jednoduše sdílíte na své sociální sítě nebo si ji vložíte na svůj web a ukážete ji i ostatním.

 

 

Černé pondělí 19. října 1987

Počátkem roku 1987 došlo k vyčerpání vyšetřování ze strany SEC v obchodování zasvěcených osob. Většina lidí si uvědomovala tendenci Wall Street, aby si dala pozor na sebe samu, ale zatracení SEC vyšetřování otřásalo investory. Do října se investoři rozhodli přestoupit z této klamavé hry do stabilnějšího prostředí, které nabízejí dluhopisy nebo v některých případech junk dluhopisy.

Jak lidé začali masově odcházet z trhu, počítačové programy začaly kopat. Programy zastavily ztráty na obchodech a zaslaly prodávajícímu objednávku na DOT (určený obrat), počítačový systém NYSE. Okamžitý přenos tak obrovskému množství příkazů způsobil zpoždění celého trhu, takže investoři na všech úrovních (institucionální k jednotlivcům) byli skutečně zaslepeni. Mezi investory se rozšířila panika a ti se tedy rozhodli velmi neuváženě prodávat své akcie, jakožto již typický jev u všech burzovních krachů ve světové historii.

[clickToTweet tweet=“Dow klesl o 508,32 bodů (22,6 %), pro představu to bylo přes 500 miliard dolarů.“ quote=“Dow klesl o 508,32 bodů (22,6 %), pro představu to bylo přes 500 miliard dolarů.“] Naštěstí nový předseda FEDu, Alan Greenspan, pomohl zabránit depresi zabráněním insolvence obchodních a investičních bank. Trh se poté zotavil a bylo provedeno několik vylepšení, včetně přerušení „jističe“, který omezuje obchodní programy, pokud se trh sníží na stanovenou úroveň.

 

Černé pondělí 1987 – dokument

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

 

1 komentář u „Proč bylo pondělí 19. října 1987 tak černé?“

 1. Zdravím všichni,

  ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem právě nahrál nová videa v Opční sekci, tak si je nezapomeňte přehrát zdarma zde.

  A pokud jste úplný začátečník, tak jsem pro vás připravil video průvodce, který vám pomůže na vašem začátku s investováním a tradingem. Nezačínejte obchodovat, aniž byste si přehráli tyto videa.

  Klikněte sem a přehrajte si všechna videa. Jsou úplně zdarma. Rád uslyším, co si o nich myslíte.

  A pokud byste stále potřebovali pomoci na vaší cestě tradingem a investováním, poté co si přehrajete tyto videa, tak mě kontaktujte a osobně vám pomohu.

  Odpovědět

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.