fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Online Workshop v sobotu 30.4. a v neděli 1.5. od 20:00 – Nové 3 ověřené strategie založeném na Shameless Cloningu.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do ŘÍJNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Asijská krize (1997) – Co se v Asii přihodilo?

Původ finanční krize z roku 1997, která vznikla v Asii

Asijská krize a následný finanční krach měla ve skutečnosti kořeny v předchozím krachu japonského trhu. Japonská ekonomika získala extrémní sílu po dlouhém zotavení z války. Spojením s dalšími rozvíjejícími se ekonomikami v jihovýchodní Asii vytvořily obrovskou ekonomickou sílu. Ekonomický systém Japan Inc. byl vytvořen tak, aby popsal, jak se japonská ekonomika, podnikání a vláda vzájemně propojují. Firmy z celého světa posílali zástupce, aby se pokusili zjistit, jak Japonsko získává úspěchy. Brzy se asijská ekonomika stala alternativou pro mnohé investory.

Mezi lety 1955 a 1990 se ceny půdy v Japonsku zvýšily sedmdesátkrát a zásoby se zvýšily stokrát. Obchodování se stalo národní sport a Japonci naskákali do trhu ještě více zaslepeni než Američané ve dvacátých letech. V osmdesátých letech byly velké tokyjské firmy mnohem ekonomicky úspěšnější než všechny jejich americké protějšky.

 

Asijská krize přehledně v infografice

Připravili jsme pro vás toto téma v přehledné interaktivní infografice s těmi nejklíčovějšími body. Pokud se vám infografika libí a pomohla vám, tak budeme rádi, když ji jednoduše sdílíte na své sociální sítě nebo si ji vložíte na svůj web a ukážete ji i ostatním.

 

 

Prasknutí asijské bubliny

[clickToTweet tweet=“Investoři si možná uvědomili, že se Japonsko stává bublinou, ale věřilo se, že vysoká úroveň tajných dohod mezi vládou a podnikatelskou sférou by mohla navždy udržet růst.“ quote=“Investoři si možná uvědomili, že se Japonsko stává bublinou, ale věřilo se, že vysoká úroveň tajných dohod mezi vládou a podnikatelskou sférou by mohla navždy udržet růst.“] Firmy založené na japonské půdě začaly používat účetní hodnotu svých pozemků k nákupu akcií, které zase používaly k financování nákupu amerického majetku. Stejně jako prosperita římské říše se prosperita Japonska ukázala jako sebezničující, protože korupce se začala šířit po celé politické i obchodní sféře.

Vláda se to snažila zastavit zvýšením úrokových sazeb. Bohužel to nemělo pozitivní efekt na trhu, jak vláda doufala. Namísto toho se index Nikkei propadl o více než 30 000 bodů. Prasknutí asijské bubliny téměř také vyřadilo americkou ekonomiku.

Pád však vyřadil Japonsko z pověsti centra finanční stability a hlavního věřitele jiným národům v Asii, zejména v bloku ASEAN. Velká část kapitálu, který opustil Japonsko, vstoupil do bloku ASEAN a způsobil rychlé zhodnocení aktiv. Bohužel kvůli japonské bublině a nestabilní Číně, investoři začali měnit svou tezi, že Asie byla určena pro nekonečný růst. Zajišťovací fondy a jiné protistrany se zaměřily přímo na měny v regionu. Mezinárodní měnový fond a Světová banka vstoupily do úsilí o zmírnění dopadu, ale strach z nákazy se rozšířil po celém světě a celosvětové akcie se začaly snižovat.

 

 

V následujícím článku našeho Blogu se detailněji podíváme na téma: Internetová horečka (tzv. .COM bublina)

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

1 komentář u „Asijská krize (1997) – Co se v Asii přihodilo?“

 1. Zdravím všichni,

  ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem právě nahrál nová videa v Opční sekci, tak si je nezapomeňte přehrát zdarma zde.

  A pokud jste úplný začátečník, tak jsem pro vás připravil video průvodce, který vám pomůže na vašem začátku s investováním a tradingem. Nezačínejte obchodovat, aniž byste si přehráli tyto videa.

  Klikněte sem a přehrajte si všechna videa. Jsou úplně zdarma. Rád uslyším, co si o nich myslíte.

  A pokud byste stále potřebovali pomoci na vaší cestě tradingem a investováním, poté co si přehrajete tyto videa, tak mě kontaktujte a osobně vám pomohu.

  Odpovědět

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.