Co to je Boční trend? Trading Terminologie! - TradeSmart.cz

Co to je Boční trend? Trading Terminologie!

Co to je Boční trend?

Boční trend je horizontální pohyb cen, ke kterému dochází, když jsou síly nabídky a poptávky téměř stejné.

K tomu obvykle dochází v období konsolidace před tím, než cena pokračuje v předchozím trendu nebo se změní na nový trend.

Boční trend ceny je také tedy proto běžně známý jako “horizontální trend”.

Boční trendy jsou obecně výsledkem ceny putující mezi silnými úrovněmi supportu a rezistence.

Není neobvyklé, že boční trend dominuje cenovému působení konkrétního aktiva po delší dobu, než začne nový trend vyšší nebo nižší.

Tato období konsolidace jsou často potřebná během dlouhotrvajících trendů, protože je téměř nemožné, aby se tyto velké pohyby cen dlouhodobě udržely.

Objem (Volume), který je důležitým obchodním ukazatelem, zůstává v průběhu bočního trendu většinou klidný, protože existuje již zmiňovaná vyváženost mezi býky a medvědy.

 

 

Profitování z bočních trendů

Existuje mnoho různých způsobů, jak profitovat z bočních trendů v závislosti na jejich vlastnostech.

Obchodníci obvykle hledají potvrzení breakoutu onoho koridoru ve formě buď technických ukazatelů nebo patternů, nebo se snaží využít samotného bočního pohybu cen pomocí různých strategií.

Mnoho obchodníků se zaměřuje na identifikaci horizontálních cenových kanálů, které obsahují boční trend.

Pokud se cena pravidelně odráží od úrovně supportu a rezistence, obchodníci se mohou snažit koupit cenný papír, když se cena blíží úrovním supportu a prodávají, když se cena blíží úrovním rezistence.

Příkaz Stop-loss může být tedy zaveden těsně nad nebo pod tyto úrovně.

Pokročilí obchodníci mohou také využít akciových opcí k zisku z bočních pohybů cen.

Například strategie straddles a strangles mohou využít obchodníci s opcemi, kteří předpovídají, že cena zůstane v určitém rozmezí.

Je však důležité poznamenat, že tyto opce mohou ztratit veškerou svou hodnotu, pokud se akcie posunou za tyto hranice, čímž se strategie stanou rizikovějšími než samotný nákup a prodej akcií.

 

 

Závěr

Boční trend je horizontální pohyb cen akcií mezi supportem a rezistencí, ke kterému dochází, když jsou síly nabídky a poptávky vyvážené.

Obchodníci mohou profitovat z bočních trendů několika způsoby, od hledání potvrzení breakoutu, až po umístění příkazů stop-loss, když se cena blíží k těmto klíčovým úrovním.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: Index VIX (Index strachu).

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

 

Pomohlo vám toto video nebo článek? Dostávejte videa a signály jako první:

 

 

 

 

Napsat komentář