fbpx

Začínáte obchodovat nebo se Vám nedaří? Přihlaste se na květnový Trading LIVE Workshop. Začínáme 1.5.

Co to je TradeStation? Trading Terminologie!

Co to je TradeStation?

Společnost TradeStation Group, Inc. je mateřská společnost online obchodů s cennými papíry a futures a obchodních technologických společností.

Má centrálu v Plantationu na Floridě a má pobočky také v New Yorku, Chicagu, Richardsonu, Texasu, Londýně, Sydney a Kostarice.

Společnost TradeStation je nejlépe známá pro analytický software a elektronickou platformu pro obchodování, která poskytuje aktivnímu obchodníkovi a určitým institucionálním obchodníkům, které umožňují klientům navrhnout, testovat, optimalizovat, sledovat a automatizovat své vlastní obchodní strategie akcií, opcí a obchodování s futures.

Společnost TradeStation Group, Inc. byla kótovaná na burze Nasdaq GS v období od roku 1997 do roku 2011, dokud ji nezískala společnost Monex Group, mateřská společnost z Tokijské burzy cenných papírů, která patří mezi přední japonské makléřské společnosti zabývající se cennými papíry.

 

 

Historie

Společnost TradeStation byla založena kubánskými bratry William (Bill) a Rafael (Ralph) Cruz, kteří se snažili vytvořit způsob, jak navrhnout, testovat, optimalizovat a automatizovat své vlastní obchodní strategie.

Bill začal studovat obchodování ve věku 16 let a o dva roky později si bratři našetřili 2 400 USD a otevřeli si futures účet.

Získali obchodní údaje a vytvořili grafy, které byly použity k otestování obchodních nápadů.

Bill začal testovat strategie bez toho, aby využíval formálních znalostí o kódování, proces, který vyústil ve vývoj EasyLanguage®, který je vlastním kódovým jazykem společnosti pro nespecialisty.

Bill a Ralph se rozhodli založit vlastní společnost, známou jako Omega Research.

Bratři se zaměřili na prodej nástrojů, které by klientům umožnily bez technického nebo programového zázemí programovat a testovat své vlastní obchodní strategie.

V roce 1987 vydali System Writer, softwarový produkt, který uživatelům umožnil rozvíjet a zpětně testovat své vlastní obchodní nápady pomocí historických údajů o trhu.

V roce 1989 byl vydán System Writer Plus s novými a inovativními funkcemi.

V roce 1991 vydala společnost Omega Research společnost TradeStation a o tři roky později uzavřela licenční smlouvu s firmou Dow Jones Telerate.

V roce 1997 uskutečnila společnost Omega Research nabídku IPO a byla zařazena na Národní trh Nasdaq.

Společnost uvedla na trh v roce 1999 on-line verzi svého produktu.

V roce 2001 se společnost transformovala od obchodovací softwarové společnosti k on-line zprostředkování cenných papírů a přejmenovala se na TradeStation.

Zálohovací testy, generování objednávek a možnosti provádění obchodů byly v roce 2003 plně integrovány pro trhy s cennými papíry i termínovými obchody a brzy poté byl přidán forex.

V letech 2004 a 2005 se společnost TradeStation stala sama zúčtovací akcií í opcí.

Celý průmysl nakonec vyrostl kolem softwaru společnosti TradeStation, včetně seminářů, publikací a uživatelských sítí.

 

 

Obchodní platforma

TradeStation je profesionální platforma elektronického obchodování pro obchodníky na finančních trzích.

Poskytuje rozsáhlou funkcionalitu pro příjem dat v reálném čase, zobrazování grafů, zadávání objednávek a správu nevyřízených objednávek a tržních pozic.

Přestože se jedná o velké množství předdefinovaných indikátorů, strategických komponent a nástrojů pro analýzu, jednotlivci mohou upravit a přizpůsobit stávající ukazatele a strategie a také vytvořit vlastní ukazatele a strategie.

Obchodníci mohou také získat přístup ke stovkám produktů kompatibilních se standardy TradeStation vytvořených nezávislými vývojáři třetí strany prostřednictvím obchodu TradeStation TradingApp® Store.

Dále obchodní platforma TradeStation nabízí komunitu TradeStation v knihovně EasyLanguage, kde můžete najít různé obchodní inspirace.

[click_to_tweet tweet=“TradeStation podporuje vývoj, testování, optimalizaci a automatizaci všech aspektů obchodování.“ quote=“TradeStation podporuje vývoj, testování, optimalizaci a automatizaci všech aspektů obchodování.“]

Strategie obchodování mohou být v simulovaném obchodování (DEMO verze) podrobeny zpětnému testování a zdokonalení proti historickým údajům předtím, než budou obchodovány LIVE.

TradeStation může být použit buď jako nástroj pro výzkum a testování, nebo jako obchodní platforma se společností TradeStation Securities nebo IBFX, která působí jako broker.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: TD Ameritrade.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

2 komentáře u „Co to je TradeStation? Trading Terminologie!“

  1. Mohu nakupovat jako fyzická osoba rezident EU přes TradeStation nakupovat americká ETF ? Případně přes kterého brokera lze nakoupit americká ETF ?

    Děkuji

    Petr

    Odpovědět

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.