fbpx

Začínáte obchodovat nebo se Vám nedaří? Přihlaste se na květnový Trading LIVE Workshop. Začínáme 1.5.

Co to je eToro? Trading Terminologie!

Co to je eToro?

eToro je společnost zabývající se sociálním obchodováním a zprostředkováním aktiv, která má sídlo na Kypru, v Izraeli a ve Velké Británii.

Společnost eToro byla založena v roce 2006 v Tel Avivu jako maloobchodní skupina FX, bratry Yoni Assia a Ronen Assia spolu s Davidem Ringem.

V roce 2010 vydalo eToro platformu sociálních investic eToro OpenBook společně s funkcí „Copy-Trading„.

EToro OpenBook umožňuje investorům automaticky sledovat a kopírovat nejvýznamnější obchodníky sítě.

Později v tomto roce společnost eToro vydala své první aplikace pro Android, aby investoři mohli nakupovat a prodávat akcie prostřednictvím mobilních zařízení.

Mezi lety 2007 a 2013 společnost získala 31,5 milionu dolarů ve čtyřech kolech financování.

V prosinci 2014 eToro získalo od ruských a čínských investorů 27 milionů dolarů.

V prosinci 2017 se společnosti eToro a CoinDash staly partnery, kteří rozvíjeli společenské obchodování založené na Blockchain.

V roce 2018 společnost eToro získala dalších 100 milionů dolarů v soukromém kole financování.

 

 

Operace

Hlavní kancelář výzkumu a vývoje společnosti eToro sídlí v Tel Avivu v Izraeli.

Kromě právnických osob registrovaných ve Velké Británii a na Kypru je eToro přítomen v Austrálii prostřednictvím partnerství s trhy IC.

V roce 2013 zavedlo eToro schopnost investovat do CFD akcií s počáteční nabídkou 110 akcií.

V témže roce bylo eToro oprávněno nabízet své služby ve Spojeném království regulačním orgánem FCA v rámci dceřiné společnosti eToro UK.

V lednu 2014 společnost eToro přidala Bitcoin CFD do svých investičních nástrojů.

V dubnu 2014 přidala společnost eToro 130 britských a německých akcií, které skládaly index FTSE 100 a indexy DAX30 na výběr akcií společnosti.

eToro je regulováno orgánem CySEC v Evropě, je schváleno FCA ve Spojeném království a je registrovaným členem NFA ve Spojených státech.

V roce 2013 společnost eToro udělila pokutu ve výši 50 000 eur společnosti CySEC, neboť zjištěné nedostatky se týkaly její organizace a provozní struktury až do roku 2010.

V roce 2015 bylo eToro přidáno do černé listiny Quebec jako autorizovaná zahraniční společnost, která povzbudila místní obyvatele investovat do binárních opcí.

Do konce roku 2013 mělo eToro údajně více než 3 miliony účtů.

[click_to_tweet tweet=“Na konci roku 2017 společnost eToro oznámila, že má 8 milionů otevřených účtů.“ quote=“Na konci roku 2017 společnost eToro oznámila, že má 8 milionů otevřených účtů.“]

 

Sponzorství

V červnu 2015 oznámilo eToro své tříleté partnerství s fotbalovým klubem West Ham United z anglické Premier League.

V srpnu 2018 eToro oznámilo reklamní smlouvu se sedmi týmy anglické Premier League včetně Tottenham Hotspur, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace F.C., Cardiff City, Leicester City Football Club, Newcastle United a Southampton F.C.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: American Depositary Receipt (ADR).

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.