fbpx

Začínáte obchodovat nebo se Vám nedaří? Přihlaste se na květnový Trading LIVE Workshop. Začínáme 1.5.

Co to je Thinkorswim? Trading Terminologie!

Co to je Thinkorswim?

Thinkorswim je softwarový produkt společnosti TD Ameritrade, který nabízí nástroje a vzdělávací služby pro online investice.

Je určen pro samo-řízené akcie, opce a futures obchodníky.

To bylo dříve nabízeno společností ThinkorSwim Group, Inc., kterou koupil TD Ameritrade v roce 2009.

TD Ameritrade poskytuje služby pro samo-řízené opční obchodníky a institucionální uživatele, kteří investují do akcií, fondů obchodovaných na burze, futures, podílových fondů a dluhopisů.

Společnost Thinkorswim poskytuje vzdělávání investorů a služby pro investory zaměřené na vlastní potřebu včetně obchodních nástrojů a analytických nástrojů.

Nabízí širokou škálu vzdělávacích produktů pro investory v různých interaktivních formátech, včetně instruktorem řízených synchronních a asynchronních on-line kurzů, osobních workshopů, individuálních koučovacích programů a telefonů, chat a e-mailovou podporu.

Společnost Thinkorswim se používá ve spojení s obchodováním s majetkovými cennými papíry, s pevnými výnosy, indexovými produkty, opcemi, futures, jinými deriváty a devizami.

Software Thinkorswim je zdarma k dispozici pro držitele účtu TD Ameritrade a obchoduje prostřednictvím platformy TD Ameritrade, která stojí 6,95 USD za kus.

 

 

Historie

Společnost Thinkorswim byla založena několika fúzemi a akvizicemi společností.

V roce 1982 byla založena společnost Telescan, dodavatel nástrojů pro inventarizaci a skenování, Dr. Richardem Carlinem v Houstonu v Texasu.

V roce 1997 byla založena společnost Investors Advantage, která je investorem investorů.

V roce 1999 byla společnost Thinkorswim, Inc. založena jako online broker specializující se na opce.

V roce 2000 získala společnost ZiaSun, mezinárodní společnost zabývající se vzděláváním investorů.

V roce 2000, Lee Barba začal jako CEO s Telescan.

6. prosince 2001 se ZiaSun spojil s Telescan a vytvořil Investools.

V lednu 2005 společnost Investools zakoupila společnost Prophet Financial Systems, Inc. a zahájila re-architekturu nástroje Investor Toolbox.

Zakladatel, Tim Knight, se stal hlavním viceprezidentem technologie.

V květnu byla společná akcie společnosti Investools uvedena na burze NASDAQ a 30. června byla přidána k indexům Russell 3000, 2000 a Microcap.

V lednu 2006 společnost Thinkorswim získala soukromý institucionální systém pro správu obchodních příkazů společnosti Arrowhead Solutions.

V září 2006 společnost Investools oznámila sloučení s firmou Thinkorswim.

V únoru 2007 společnost dokončila fúzi s firmou Thinkorswim a její symbol byl změněn na SWIM.

V červnu 2008 skupina přijala název své zprostředkovatelské společnosti Thinkorswim pro svou firemní identitu a změnila název holdingové společnosti z Investools, Inc. na společnost Thinkorswim Group Inc.

[click_to_tweet tweet=“Výnosy za rok 2007 činily rekordních 318 milionů dolarů.“ quote=“Výnosy za rok 2007 činily rekordních 318 milionů dolarů.“]

Klientský majetek činil k 31. prosinci 2007 téměř 2,6 miliardy dolarů.

V květnu 2008 společnost oznámila, že spolupracuje s neformálním vyšetřováním ve Spojených státech amerických v oblasti obchodování s cennými papíry ohledně prezentací používaných během obchodních schůzek.

V lednu 2009 společnost TD Ameritrade Holdings Inc. získala Thinkorswim Group Inc. (včetně její divize INVESTools) za 606 milionů dolarů.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: eToro.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

2 komentáře u „Co to je Thinkorswim? Trading Terminologie!“

  1. Dobrý den, je možné si zřídit u TDameritrade účet? Podle všeho pro EU své služby neposkytují. Bohužel jsem pro obchodování akcií a opcí lepšího brokera nenašel. Případně jakého brokera byste doporučil pro obchodování akcií a opcí?

    Odpovědět
    • Dobrý den, bohužel to nelze. Také bych velmi rád používal tuto platformu. Sám obchoduji u Interactive brokers.

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.