fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Budoucnost AI analýzy akcií je tady! Přihlaste se na živé vysílání v neděli 19.5. od 20:00.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra slevy na kurzy, LIVE Room a TradeStreet! Platí jen do neděle 17.3.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Akciový index: NASDAQ – pod naší lupou!

NASDAQ

NASDAQ je americká burza určená investorům k nákupu a prodeji akcií na automatické, průhledné a rychlé počítačové síti.

[clickToTweet tweet=“Akciový index NASDAQ nyní obsahuje asi 3 200 veřejně obchodovaných společností a je druhou největší burzou cenných papírů (v hodnotě cenných papírů) a největším elektronickým akciovým trhem.“ quote=“Akciový index NASDAQ nyní obsahuje asi 3 200 veřejně obchodovaných společností a je druhou největší burzou cenných papírů (v hodnotě cenných papírů) a největším elektronickým akciovým trhem.“] NASDAQ obchoduje s akciemi v řadě typů společností – včetně investičního majetku, zboží dlouhodobé spotřeby a zboží dlouhodobé spotřeby energie, energie, financí, zdravotní péče, veřejných služeb, technologie a dopravy – ale je nejznámější pro své high-tech akcie.

 

NASDAQ přehledně v infografice

Připravili jsme pro vás toto téma v přehledné interaktivní infografice s těmi nejklíčovějšími body. Pokud se vám infografika libí a pomohla vám, tak budeme rádi, když ji jednoduše sdílíte na své sociální sítě nebo si ji vložíte na svůj web a ukážete ji i ostatním.

 

 

K uvedení do indexu NASDAQ musí společnosti splňovat konkrétní finanční kritéria. Musí udržovat cenu akcií nejméně 1 dolar a hodnota zbývajících akcií musí činit nejméně 1,1 milionu dolarů. Pro menší společnosti, které nemohou splnit finanční požadavky, existuje trh NASDAQ Small Caps Market.

Jako každá burza používá NASDAQ index nebo sbírku akcií, které se používají k monitorování trhu. NYSE nabízí jako primární index Dow Jones Industrial Average (DJIA) a NASDAQ nabízí NASDAQ Composite a NASDAQ 100.

NASDAQ Composite Index sleduje více než 3 000 akciích obchodovaných na NASDAQ, zatímco DJIA sleduje jen 30 velkých společností. NASDAQ Composite je často nazýván pouze „NASDAQ“ a je indexem, který nejčastěji uvádějí finanční novináři.

NASDAQ 100 je upravený index s váženou kapitalizací, který se skládá ze 100 největších společností s tržní hodnotou, které obchodují na burze NASDAQ. Tyto společnosti pokrývají celou řadu tržních odvětví, ačkoli největší jsou obecně technologie. Společnosti mohou být každoročně přidávány a odstraňovány z NASDAQ 100 v závislosti na jejich tržní hodnotě.

NASDAQ Composite i NASDAQ 100 zahrnují společnosti registrované mimo Spojené státy, stejně jako americké společnosti. To se liší od ostatních hlavních indexů, jelikož DJIA nezahrnuje zahraniční společnosti.

 

Výhody

Nasdaq Composite je velmi ovlivněn akciemi technologických a internetových společností. Tyto společnosti jsou proto považovány za podniky s vysokým potenciálem růstu.

Nevýhody

Společnosti na trhu Nasdaq mají tendenci být spekulativní a riskantnější než společnosti kótované na New York Stock Exchange (NYSE). Z tohoto důvodu je index Nasdaq mnohem volatilnější než jiné velké indexy.

Investování

Existuje několik indexových fondů, které sledují Nasdaq, jako je Fidelity Nasdaq Composite Index Fund. QQQQ, dříve známý jako QQQ – burzovní fond (ETF), který sleduje Nasdaq 100.

 

 

Živý graf ETF QQQ, které kopíruje cenu akciového indexu Nasdaq
Po drobnohledu významného akciového indexu NASDAQ se v našem TradeSmart Blogu zaměříme v následujícím článku na index Wilshire Total Market 5000.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

1 komentář u „Akciový index: NASDAQ – pod naší lupou!“

 1. Zdravím všichni,

  ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem právě nahrál nová videa v Opční sekci, tak si je nezapomeňte přehrát zdarma zde.

  A pokud jste úplný začátečník, tak jsem pro vás připravil video průvodce, který vám pomůže na vašem začátku s investováním a tradingem. Nezačínejte obchodovat, aniž byste si přehráli tyto videa.

  Klikněte sem a přehrajte si všechna videa. Jsou úplně zdarma. Rád uslyším, co si o nich myslíte.

  A pokud byste stále potřebovali pomoci na vaší cestě tradingem a investováním, poté co si přehrajete tyto videa, tak mě kontaktujte a osobně vám pomohu.

  Odpovědět

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.