fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Budoucnost AI analýzy akcií je tady! Přihlaste se na živé vysílání v neděli 19.5. od 20:00.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

20% sleva na první členství v LIVE Roomu. Končí 30.6.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Akciový index: Wilshire Total Market 5000 – pod naší lupou!

Akciový index: Wilshire Total Market 5000

Celkový index trhu Wilshire Total Market 5000 – nebo jednoduše Wilshire 5000 – je kapitalizačním váženým indexem tržní hodnoty všech amerických centrálních akcií (celkem je jich 3492), které jsou aktivně obchodovány v USA. Tento index vznikl pro 5000 společností. V roce 1998 dosáhl vysokého počtu 7562 a na konci roku 2005 znovu obsahoval již zmiňovaných 5000 společností.

[clickToTweet tweet=“Celkový index trhu Wilshire 5000 byl založen Wilshire Associates v roce 1974.“ quote=“Celkový index trhu Wilshire 5000 byl založen Wilshire Associates v roce 1974.“] Byl přejmenován na Dow Jones Wilshire 5000 v dubnu 2004 poté, co společnost Dow Jones & Company převzala zodpovědnost za její výpočet a údržbu. Dne 31. března 2009 bylo uzavřeno partnerství s firmou Dow Jones a index byl vrácen společnosti Wilshire Associates.
Základní hodnota indexu byla 1404,60 bodů k základnímu datu 31. prosince 1980, kdy měl celkovou tržní kapitalizaci ve výši 1 404,596 miliardy dolarů. Index se zvýšil desetkrát za méně než dvacet let od jeho základního data a vyvrcholil k datu 24. března 2000 ve výši 14 751,64 bodů, což by nebylo překročeno až do 20. února 2007. Dne 28. února 2014 Wilshire 5000 poprvé překonal 20 000 bodů. Od 1. července 2014 se index poprvé uzavřel nad úrovní 21 000.

 

Wilshire Total Market 5000 přehledně v infografice

Připravili jsme pro vás toto téma v přehledné interaktivní infografice s těmi nejklíčovějšími body. Pokud se vám infografika libí a pomohla vám, tak budeme rádi, když ji jednoduše sdílíte na své sociální sítě nebo si ji vložíte na svůj web a ukážete ji i ostatním.

 

 

Index je obecně uznáván jako definitivní měřítko pro americký akciový trh a měří výkonnost všech amerických majetkových cenných papírů se snadno dostupnými cenovými daty (jsou vyloučeny zbytečně obchodované emise, protože nemají snadno dostupné ceny). Index pokrývá všechna odvětví trhu; to je nejvíce v oblasti informačních technologií (22 %), financí (16 %) a zdravotní péče (13 %).

Velmi podobný celkový tržní index je CRSP U.S. Total Market Index, který byl speciálně navržen pro použití v indexových fondech. Poté, co se Dow Jones a Wilshire rozdělily, vytvořil Dow Jones svůj vlastní index akciového trhu, nazvaný Dow Jones U.S. Total Stock Market Index, také napodobenina Wilshire 5000.

 

Výhody

Wilshire Total Market 5000 index zahrnuje prakticky všechny veřejné společnosti v USA a považuje se za definitivní měřítko pro americký akciový trh.

Nevýhody

Wilshire Total Market 5000 index obsahuje pouze společnosti se sídlem v USA.

Investování

Můžete si koupit podílové fondy, které sledují Wilshire 5000, včetně Wilshire 5000 Index Fund (WFIVX) spravovaného společností Los Angeles Capital Management.

 

 

Po drobnohledu významného akciového indexu Wilshire Total Market 5000 se v našem TradeSmart Blogu zaměříme v následujícím článku na index Russell 2000.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

 

 

1 komentář u „Akciový index: Wilshire Total Market 5000 – pod naší lupou!“

 1. Zdravím všichni,

  ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem právě nahrál nová videa v Opční sekci, tak si je nezapomeňte přehrát zdarma zde.

  A pokud jste úplný začátečník, tak jsem pro vás připravil video průvodce, který vám pomůže na vašem začátku s investováním a tradingem. Nezačínejte obchodovat, aniž byste si přehráli tyto videa.

  Klikněte sem a přehrajte si všechna videa. Jsou úplně zdarma. Rád uslyším, co si o nich myslíte.

  A pokud byste stále potřebovali pomoci na vaší cestě tradingem a investováním, poté co si přehrajete tyto videa, tak mě kontaktujte a osobně vám pomohu.

  Odpovědět

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.