fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Budoucnost AI analýzy akcií je tady! Přihlaste se na živé vysílání v neděli 19.5. od 20:00.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

20% sleva na první členství v LIVE Roomu. Končí 30.6.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Akciový index: Russell 2000 – pod naší lupou!

Akciový index: Russell 2000

Společnost Frank Russell byla založena v roce 1984. Dnes ji udržuje FTSE Russell, obchodní jméno společnosti FTSE International Limited (FTSE) a společnosti Frank Russell Company. Index Russell 2000 je velmi populární z indexů Russell US (celkem jich je 14). Sleduje zhruba 2 000 společností s malou kapitalizací (obecně s tržní kapitalizací mezi 300 až 2 miliardami dolarů), které se nacházejí ve dvou třetinách indexu Russell 3000, který tvoří 3 000 největších amerických společností. Všechny US Russellovy indexy jsou podmnožiny Russella 3000.

[clickToTweet tweet=“Americké indexy společnosti Russell jsou vedoucími americkými benchmarky pro institucionální investory a Russell 2000 je nejběžnější měřítko pro portfolia s malým limitem.“ quote=“Americké indexy společnosti Russell jsou vedoucími americkými benchmarky pro institucionální investory a Russell 2000 je nejběžnější měřítko pro portfolia s malým limitem.“]

Zatímco index pokrývá řadu sektorů, jeho pět nejvýznamnějších odvětví jsou finanční služby, zdravotní péče, technologie dlouhodobé spotřeby, technologie a spotřebitelský sektor.

Russell 2000 je kapitalizačním váženým indexem.

 

Russell 2000 přehledně v infografice

Připravili jsme pro vás toto téma v přehledné interaktivní infografice s těmi nejklíčovějšími body. Pokud se vám infografika libí a pomohla vám, tak budeme rádi, když ji jednoduše sdílíte na své sociální sítě nebo si ji vložíte na svůj web a ukážete ji i ostatním.

 

 

Russell 2000 je zdaleka nejběžnější měřítko pro podílové fondy, které se označují jako malé, zatímco index S&P 500 se používá hlavně pro akcie s velkou kapitalizací. Je to nejpoužívanější měřítko celkové výkonnosti akcií společnosti s malým a středním kapitálem. Index představuje přibližně 8 % celkové tržní kapitalizace indexu Russell 3000. K 31. prosinci 2017 je vážená průměrná tržní kapitalizace společnosti v indexu přibližně 2,4 miliardy dolarů; mediánový limit na trhu činí 861 milionů dolarů. Tržní limit největší společnosti v indexu je téměř 9,3 miliardy dolarů.

Podobné indexy s malou kapitalizací zahrnují S&P 600 od společnosti Standard & Poor’s, která je méně běžně užívána.

Mnoho fondových společností nabízí podílové fondy a také fondy obchodované na burze (ETF), které se pokoušejí replikovat výkonnost společnosti Russell 2000. Jejich výsledky budou ovlivněny výběrem akcií a obchodními náklady. Není možné investovat přímo do indexu.

 

Výhody

Russell 2000 je dobře diverzifikovaný index cenných papírů s nízkou kapitalizací zaměřených na nejvýznamnější společnosti.

Nevýhody

Index Russell 2000 má tendenci být volatilnější než indexy s velkými společnostmi.

Investování

Můžete investovat do indexu Russell 2000 prostřednictvím indexových futures (e-mini Russell 2000, symbol RTY), podílových fondů a ETF, jako je iShares Russell 2000 Index ETF (IWM).

 

Po drobnohledu významného akciového indexu Russell 2000 se v našem TradeSmart Blogu zaměříme v následujícím článku na index FTSE.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

1 komentář u „Akciový index: Russell 2000 – pod naší lupou!“

 1. Zdravím všichni,

  ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem právě nahrál nová videa v Opční sekci, tak si je nezapomeňte přehrát zdarma zde.

  A pokud jste úplný začátečník, tak jsem pro vás připravil video průvodce, který vám pomůže na vašem začátku s investováním a tradingem. Nezačínejte obchodovat, aniž byste si přehráli tyto videa.

  Klikněte sem a přehrajte si všechna videa. Jsou úplně zdarma. Rád uslyším, co si o nich myslíte.

  A pokud byste stále potřebovali pomoci na vaší cestě tradingem a investováním, poté co si přehrajete tyto videa, tak mě kontaktujte a osobně vám pomohu.

  Odpovědět

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.