fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Budoucnost AI analýzy akcií je tady! Přihlaste se na živé vysílání v neděli 19.5. od 20:00.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra slevy na kurzy, LIVE Room a TradeStreet! Končí již v neděli 26.5.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Akciový index: FTSE – pod naší lupou!

FTSE

FTSE je společnost podobná Standard & Poor’s, která se specializuje na výpočet indexu. Zatímco FTSE není součástí žádné burzy cenných papírů, jedním ze spolumajitelů je London Stock Exchange (LSE). Tím druhým spolumajitelem je Financial Times.

FTSE přehledně v infografice

Připravili jsme pro vás toto téma v přehledné interaktivní infografice s těmi nejklíčovějšími body. Pokud se vám infografika libí a pomohla vám, tak budeme rádi, když ji jednoduše sdílíte na své sociální sítě nebo si ji vložíte na svůj web a ukážete ji i ostatním.

 

 

Akciový index: FTSE 100

Nejznámějším indexem, který vlastní společnost FTSE je FTSE 100. Tento index, synonymum FTSE, se skládá z tzv. Blue Chip akcií, které jsou uvedeny na London Stock Exchange (LSE). Blue Chip je termín, kterým se označují akcie největších a nejziskovějších společností, které jsou obchodovány na burze, mají stabilní růst a pravidelně vyplácejí dividendy.

[clickToTweet tweet=“Financial Times Stock Exchange 100 (FTSE) zahrnuje sto společností s nejvyšší tržní kapitalizací, které sídlí ve Velké Británii, a jejichž akcie se obchodují na londýnské burze London Stock Exchange (LSE).“ quote=“Financial Times Stock Exchange 100 (FTSE) zahrnuje sto společností s nejvyšší tržní kapitalizací, které sídlí ve Velké Británii, a jejichž akcie se obchodují na londýnské burze London Stock Exchange (LSE).“]

Konkrétně ve světě obchodování jsou iniciály FTSE synonymem indexu FTSE 100, který je běžněji označován jako FTSE 100. FTSE 100, který je zkratkou pro společnost Financial Times Stock Exchange, má však řadu indexů a indexových řad.

Index FTSE 100 je pravděpodobně nejpopulárnější a nejvíce používaný index akciového trhu po celém světě. Tento index představuje přibližně 80 % tržní kapitalizace společnosti London Stock Exchange (LSE) v plném rozsahu. Větší společnosti tvoří větší část indexu, protože jsou váženy tržní kapitalizací. FTSE 100 je řízena skupinou FTSE. Vypočítává se v reálném čase a když je trh otevřený, aktualizuje se a publikuje každých 15 sekund.

FTSE 100 je často považován za ukazatele prosperity mezi kvalifikovanými společnostmi ve Velké Británii a ekonomikou obecně. Poměrně velká část společností zahrnutých v tomto indexu je však založena v jiných zemích po celém světě. Ve skutečnosti tedy pohyby tohoto indexu nejsou zase tak silným ukazatelem toho, jak dobře hospodaří britská ekonomika. Další významný index FTSE je FTSE 250, který se skládá z menších mezinárodních společností.

Složky nebo společnosti, které tvoří FTSE 100 se stanovují čtvrtletně, obvykle v následující středě po prvním pátku v měsících března, června, září a prosinci. Jakékoli změny složek indexu jsou provedeny na základě hodnot získaných od společností po ukončení činnosti v noci před provedením kontrol.

Počet dalších indexů připojených ke skupině FTSE je plodným seznamem. FTSE má obrovský počet indexových řad, které se zaměřují na různé aspekty, včetně těch, které jsou zaměřeny na konkrétní společnosti, alternativní váhy a ty, které se zaměřují na fixní příjmy mezi řadou dalších.

 

 

Po drobnohledu významného akciového indexu FTSE se v našem TradeSmart Blogu zaměříme v následujícím článku na index Nikkei.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

 

 

1 komentář u „Akciový index: FTSE – pod naší lupou!“

 1. Zdravím všichni,

  ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem právě nahrál nová videa v Opční sekci, tak si je nezapomeňte přehrát zdarma zde.

  A pokud jste úplný začátečník, tak jsem pro vás připravil video průvodce, který vám pomůže na vašem začátku s investováním a tradingem. Nezačínejte obchodovat, aniž byste si přehráli tyto videa.

  Klikněte sem a přehrajte si všechna videa. Jsou úplně zdarma. Rád uslyším, co si o nich myslíte.

  A pokud byste stále potřebovali pomoci na vaší cestě tradingem a investováním, poté co si přehrajete tyto videa, tak mě kontaktujte a osobně vám pomohu.

  Odpovědět

Napsat komentář

Extra sleva na všechny tréninky a LIVE Roomy. Pouze do neděle 26.5.

Days
Hours
Minutes
Seconds