Akciový index: Standard & Poor’s 500 (S&P 500) - pod naší lupou! - TradeSmart.cz

Akciový index: Standard & Poor’s 500 (S&P 500) – pod naší lupou!

Akciový index: Standard & Poor’s 500 (S&P 500)

Index Standard & Poor’s 500 (S&P 500) je navržen tak, aby odrážel americké trhy s cennými papíry a prostřednictvím trhů americkou ekonomiku. Tento index je považován za nejlepší měřítko velkých amerických akcií a podobně jako Dow se stal synonymem pro trh. Index zahrnuje 500 nejvýznamnějších amerických společností v předních průmyslových odvětvích a zachycuje přibližně 80 % pokrytí dostupných trhů kapitalizace. Společnost byla založena v roce 1957 a byla prvním burzovním indexem na trhu v USA. [clickToTweet tweet=”Zatímco Dow býval hlavním měřítkem ekonomického zdraví v USA, Standard & Poor’s 500 (S&P 500) se stal hlavním akciovým indexem kvůli jeho širší působnosti.” quote=”Zatímco Dow býval hlavním měřítkem ekonomického zdraví v USA, Standard & Poor’s 500 (S&P 500) se stal hlavním akciovým indexem kvůli jeho širší působnosti.”]

Index Standard & Poor’s 500 (S&P 500) zahrnuje všechny hlavní sektory trhu a některé z nejvyšších složek (podle indexové hmotnosti) zahrnují společnosti Apple, Microsoft, Facebook, Amazon, Berkshire Hathaway B, Johnson & Johnson, ExxonMobil a JP Morgan Chase. Akcie společností jsou vybírány Komisí pro index a čtvrtletně se vyvažují.

Standard & Poor’s 500 (S&P 500) patří mezi indexy, které jsou váženy podle tržní kapitalizace, kde kromě ceny akcií ovlivní hodnotu indexu i počet akcií v oběhu.

 

Standard & Poor’s 500 (S&P 500) přehledně v infografice

Připravili jsme pro vás toto téma v přehledné interaktivní infografice s těmi nejklíčovějšími body. Pokud se vám infografika libí a pomohla vám, tak budeme rádi, když ji jednoduše sdílíte na své sociální sítě nebo si ji vložíte na svůj web a ukážete ji i ostatním.

 

 

Výhody

Index Standard & Poor’s 500 (S&P 500) je jedním z nejlepších benchmarků na světě pro akcie s velkými zásobami. Zahrnutím 500 společností nabízí skvělou diverzifikaci a představuje přibližně 80 % amerického trhu. Výkonnost Standard & Poor’s 500 (S&P 500) je považována za jeden z nejlepších celkových ukazatelů výkonnosti trhu a mnoho investorů a správců fondů se pokouší překonat index.

Nevýhody

Index Standard & Poor’s 500 (S&P 500) obsahuje pouze velké společnosti v USA. Jako takový nemusí být nejlepším měřítkem pro investory, kteří jsou držiteli akcií s malým limitem a nebo vlastní akcie zahraničních společností. Také TOP 50 společností podle tržní kapitalizace tvoří asi 50 % hodnoty indexu – mají tedy větší vliv na výpočet indexu.

Investice

Existuje několik indexových fondů, které sledují Standard & Poor’s 500 (S&P 500), včetně populárního SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY) neboli Spider – nejvíce obchodované ETF a nebo SPX. Můžete také obchodovat s e-mini S&P futures kontrakt (symbol ES). Přečtěte si také, jaký je rozdíl mezi SPX a SPY.

 

Živý graf ETF SPY (Spider), který kopíruje cenu akciového indexu S&P 500

Po drobnohledu významného akciového indexu Standard & Poor’s 500 (S&P 500) se v našem TradeSmart Blogu zaměříme v následujícím článku na index NASDAQ.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

 

Pomohlo vám toto video nebo článek? Dostávejte videa a signály jako první:

 

 

 

 

1 komentář u „Akciový index: Standard & Poor’s 500 (S&P 500) – pod naší lupou!“

 1. Zdravím všichni,

  ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem právě nahrál nová videa v Opční sekci, tak si je nezapomeňte přehrát zdarma zde.

  A pokud jste úplný začátečník, tak jsem pro vás připravil video průvodce, který vám pomůže na vašem začátku s investováním a tradingem. Nezačínejte obchodovat, aniž byste si přehráli tyto videa.

  Klikněte sem a přehrajte si všechna videa. Jsou úplně zdarma. Rád uslyším, co si o nich myslíte.

  A pokud byste stále potřebovali pomoci na vaší cestě tradingem a investováním, poté co si přehrajete tyto videa, tak mě kontaktujte a osobně vám pomohu.

  Odpovědět

Napsat komentář