fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Budoucnost AI analýzy akcií je tady! Přihlaste se na živé vysílání v neděli 19.5. od 20:00.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra slevy na kurzy, LIVE Room a TradeStreet! Platí jen do neděle 17.3.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Sociální trading. Co to je? Trading Terminologie!

Sociální trading

Sociální trading je služba, která investorům umožňuje sledovat, sdílet a replikovat strategii obchodování odborných obchodníků pomocí obchodních kopií nebo zrcadlových (mirror) obchodních technik.

Sociální trading vyžaduje malé nebo žádné znalosti o finančních trzích a důležité je pouze to, aby uživatel provedl správný výběr obchodníků, které budou kopírovat.

To se často děje tím, že se podíváme na minulé výnosy obchodníků používajících sítě sociálních obchodů, které takové informace zveřejňují.

Sociální trading je alternativní způsob, jak analyzovat finanční údaje tím, že se podíváme na to, co dělají ostatní obchodníci, a porovnává a kopíruje jejich techniky a strategie.

Před příchodem sociálního tradingu se investoři a obchodníci spoléhali na základní nebo technickou analýzu, aby vytvořili investiční rozhodnutí.

Používání sociálních obchodních investorů a obchodníků by mohlo integrovat do svých investičních rozhodovacích procesů sociální indikátory z obchodování s daty ostatních obchodníků.

Tyto sociální obchodní sítě lze považovat za podkategorii on-line sociálních sítí.

Sociální trading umožňuje obchodníkům obchodovat on-line s pomocí ostatních a někteří tvrdí, že zkracují křivku učení od nováčků ke zkušenému obchodníkovi.

Obchodníci mohou komunikovat s ostatními, dívat se na to, jak jiní obchodníci provádějí své obchody, pak duplikují své obchody.

Kopírováním obchodů se obchodníci mohou naučit, které strategie fungují a které nefungují.

Sociální trading se používá k spekulaci; v morálním kontextu jsou spekulativní praktiky považovány za negativní a každému jednotlivci je třeba se vyhnout.

 

 

Klíčové vlastnosti

a) Informační tok

Sociální trading zahrnuje volný tok informací mezi jednotlivými finančními investory.

Nezávazný přístup k informacím je důležitý v oblasti finančního obchodování a umožňuje bezplatnou výměnu informací, které jsou předmětem zájmu, jak malým, tak individuálním investorům.

 

b) Kooperativní obchodování

Sociální trading nabízí obchodníkům možnost pracovat společně v obchodních týmech, které mohou spolupracovat na trzích, ať už prostřednictvím sdružování finančních prostředků, rozdělení výzkumu nebo sdílení informací.

 

c) Transparentnost

Sociální obchodní platformy odhalují statistiky výkonnosti obchodníků, otevřené a minulé pozice a tržní sentiment a poskytují členům úplné informace, aby posoudili důvěryhodnost přispěvatelů, kteří sledují platformu.

 

 

Výhody

a) Rychlý přístup k spolehlivým obchodním informacím

Platformy sociálního tradingu omezily proces vyhledávání spolehlivých obchodních informací tím, že poskytly rozsáhlé informace od profesionálních obchodníků po celém světě.

Můžete také komunikovat s kvalifikovanými obchodníky na platformách, jako je individuální Tutorage.

 

b) Rychlé uchopení obchodního trhu

Platformy sociálního tradingu zkracují dobu trvání a náklady na to, abyste se stal profesionálním investorem, a to tak, že se budete moci rychle a efektivně učit od zkušených investorů.

 

c) Vydělávání při současném učení

Platformy sociálního tradingu vám umožňují učit se od zkušených investorů, kde se můžete dozvědět, jak se orientovat na obchodní trhu a vydělávat nějaké peníze kopírováním jejich obchodů.

Proto nemusíte čekat, až budete mít všechny potřebné znalosti, abyste mohli začít vydělávat.

 

d) Budovat obchodní komunitu investorů

Společenské obchodní platformy vytvářejí komunitu investorů, kde můžete komunikovat s ostatními investory a sdílet informace a zároveň spolupracovat na různých projektech.

[click_to_tweet tweet=“Je to online platforma, můžete rychle a snadno přistupovat k obchodním informacím z libovolného místa na světě, pokud máte internet.“ quote=“Je to online platforma, můžete rychle a snadno přistupovat k obchodním informacím z libovolného místa na světě, pokud máte internet.“]

 

Závěr

K závěru jsme se dozvěděli, že sociální trading umožňuje volný tok a přístup k informacím, aby pomohli jednotlivcům činit informovaná rozhodnutí o investicích prostřednictvím využívání moci komunity.

Platformy pro sociální trading nabízejí začátečníkům cestu, kde mohou snadno a efektivně obchodovat na finančním trhu s minimem strachu.

Samozřejmě, že zcela neeliminuje selhání, ale minimalizuje šance na selhání.

Vzhledem k tomu, že platformy sociálního tradingu jsou určeny jak pro začátečníky, tak pro profesionály, vytvářejí spolehlivou obchodní komunitu, která Vám může pomoct v úspěšném Tradingu.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: Scalping.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.