fbpx

Začínáte obchodovat nebo se Vám nedaří? Přihlaste se na březnový Trading LIVE Workshop. Začínáme 1.3.

Co to je Technická analýza? Trading Terminologie!

Co to je Technická analýza?

Technická analýza je metoda vyhodnocování pohybů měny analýzou údajů získaných tržní činností; jako je cena.

Techničtí analytici se pokusí analyzovat tato data s cílem identifikovat vzorce, které jim pomohou předpovídat budoucí (krátkodobé nebo dlouhodobé) cenové pohyby v měně.

[click_to_tweet tweet=“Existuje několik různých technik, které používají techničtí obchodníci k analýze dat.“ quote=“Existuje několik různých technik, které používají techničtí obchodníci k analýze dat.“]

Mezi ně patří například klouzavé průměry, trendy, supporty a rezistence, dvojitá dna, Bollingerovy pásy a populární MACD.

 

 

Ale dříve, než se ponoříme do detailů, podívejte se na několik klíčových důvodů, proč mnozí obchodníci věří, že technická analýza může být dobrým nástrojem pro analýzu pohybů měn.

 

Technická analýza vychází z předpokladu, že trh vše slevuje.

To znamená, že cena měny odráží všechny dostupné informace, včetně základních faktorů (tj. ekonomických zpráv), a proto dělá základní analýzu, jak tvrdí někteří, nepřidávalo by žádnou přírůstkovou hodnotu.

Místo toho se techničtí analytici domnívají, že analýza pohybu cen nebo nabídky a poptávky měn je nejlepším způsobem, jak identifikovat trendy v měně.

 

Technická analýza je založena na představě, že pohyby cen mají tendenci obchodovat v rámci trendu nebo rozsahu.

To znamená, že minulé cenové chování bude pravděpodobně opakováno, a pokud byl stanoven trend, bude měna s největší pravděpodobností pokračovat tímto směrem.

Na druhou stranu, pokud měna spadá do omezeného obchodního rozsahu, budou generovány obchodní signály v blízkosti předchozích bodů inflexe.

 

V souvislosti s přesvědčením, že se ceny pohybují v trendech, technická analýza předpokládá, že se historie opakuje.

Jak vyplývá z výše zmíněných měn vázaných na rozsah, předpokládaná opakující se povaha cenových pohybů je přičítána psychologii účastníků trhu.

Obecně je to založeno na myšlence, že účastníci trhu historicky často reagovali podobným způsobem jako opakující se události na trhu.

Mnoho známých diagramů a ukazatelů vychází z předpokladu, že se historie opakuje.

 

Technická analýza není jen pro měny.

Technická analýza může být použita u jakéhokoli finančního aktiva s historickými obchodními údaji.

Jedná se o akcie, futures a komodity, cenné papíry s pevným výnosem apod.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: Čárový graf.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.