fbpx

Začínáte obchodovat nebo se Vám nedaří? Přihlaste se na březnový Trading LIVE Workshop. Začínáme 1.3.

Co to je Klouzavý průměr? Trading Terminologie!

Co to je Klouzavý průměr?

Klouzavý průměr je průměr, který se používá pro jednodušší odhalování trendu časové řady.

Počítá se jako průměr konstantního počtu za sebou jdoucích období.

Dva základní a běžně používané klouzavé průměry jsou jednoduchý klouzavý průměr (SMA), což je jednoduchý průměr cenného papíru po stanovený počet časových období a exponenciální klouzavý průměr (EMA), který dává větší váhu novějším cenám.

Nejběžnějšími funkcemi klouzavých průměrů je určení směru trendu a určení úrovně supportu a rezistence.

Zatímco klouzavé průměry jsou samy o sobě užitečné, vytvářejí také základ pro další technické indikátory, jako je např. MACD.

Průměrná hodnota je převzata za určité časové období, například 10 dní, 20 minut, 30 týdnů nebo jakákoli doba, kterou si obchodník zvolí.

Existují výhody použití klouzavého průměru ve vašem obchodování, stejně jako možnosti, jaký typ klouzavého průměru použít.

Klouzavé průměry jsou také populární a mohou být přizpůsobeny jakémukoli časovému rámci, a to jak pro dlouhodobé investory, tak pro krátkodobé obchodníky.

 

Jak použít klouzavý průměr?

Klouzavé průměry zaostávají s běžnou cenovou akcí, protože vycházejí z minulých cen; čím delší je časové období klouzavého průměru, tím větší je zpoždění.

Takže 200-denní MA bude mít mnohem větší zpoždění než 20-denní MA, protože obsahuje ceny za posledních 200 dnů.

Délka klouzavého průměru k použití závisí na obchodních cílech.

S kratšími klouzavými průměry používanými pro krátkodobé obchodování a dlouhodobějším klouzavým průměrem vhodnějším pro dlouhodobé investory.

50-ti denní a 200-denní MA jsou široce následovány investory a obchodníky, přičemž úrovně nad a pod tímto klouzavým průměrem se považují za důležité obchodní signály.

[click_to_tweet tweet=“Klouzavé průměry také dávají důležité obchodní signály samy o sobě.“ quote=“Klouzavé průměry také dávají důležité obchodní signály samy o sobě.“]

Růst klouzavého průměru ukazuje, že trh je v uptrendu, zatímco klesající klouzavý průměr naznačuje, že trh je v downtrendu.

Podobně pohyb vzestupného směru je potvrzen býčím křížením, ke kterému dochází, když krátkodobý klouzavý průměr prorazí nad dlouhodobější klouzavý průměr.

Pohyb směrem dolů je potvrzen medvědím křížením, ke kterému dochází, když krátkodobý klouzavý průměr prorazí pod dlouhodobější klouzavý průměr.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: Moving Average Convergence Divergence (MACD).

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.