fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Black Friday slevy až 64% na kurzy a živá vysílání! Platí jen do pondělí 27.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Novoroční slevy na kurzy a LIVE Roomy. Platí pouze do 31.12.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Obchodní styl a kolik času Tradingu věnovat?

V předchozích článcích jsme si ukázali možnosti s čím můžeme na burze obchodovat. Nyní se podíváme na to, jaké jsou a co jsou obchodní styly a kolik času je potřeba Tradingu věnovat?

Vyberte si styl obchodování

Než začnete obchodovat, vyberte si styl obchodování, který vám nejvíce vyhovuje. Můžete být poziční obchodník neboli investor, který nakupuje akcie a drží je několik let nebo můžete obchodovat swingově – toto je všeobecně nejziskovější obchodní styl. Obchod držíte několik dnů až týdnů. Nejziskovější je protože, máte dostatek času si vstup promyslet, počkat si na svou vstupní cenu a kontrolovaně z obchodu vystoupit. Sledujete nejvíce denní graf, týdenní pro potvrzení trendu a např. 4 hodinový nebo hodinový pro správné načasování vstupu a výstupu.

Dále můžete obchodovat inradenně. To znamená, že obchodujete na několika minutovém grafu cca 2-60 minut. Zde musíte mít opravdu pod kontrolou svou psychiku, protože obrovské čáry na minutovém grafu vás mají tendenci dohnat k impulsivním obchodům. Já dnes obchoduji všemi 3 způsoby. Z velké části swingově. Intradenně obchoduji při hedgování (zachraňování pozic) a také jako income trading – každý měsíc přece jen musíte platit účty za elektriku atd.., takže udělat pár stovek USD za den se vždycky hodí. Dále obchoduji pozičně – buď prostřednictvím akcií, nebo s dlouhodobými opcemi, které kupuji na 1-2 roky a snažím se chytit hlavní trend na týdenním grafu.

Níže můžete vydět příklad týdenního grafu. Jedna svíčka představuje 1 týden.

týdenní graf

 

Zde představuje jedna svíčka 5 minut. Na první pohled se může zdát, že na 5 minutovém grafu se dá vydělat daleko rychleji a více, ale není tomu tak. Na větším časovém grafu chytíte daleko větší pohyb a tudíž i daleko více vyděláte. Na vyšším grafu budete mít daleko méně obchodů (je to méně časově náročné) a tím pádem méně poplatků za obchod. Na 5 minutovém grafu budete mít daleko více obchodů, ale i daleko větší poplatky. Ale i tak se dá na nízkých grafech slušně vydělávat. Pokud, ale chodíte do práce nebo máte ještě jiný byznys, tak myslím, že ideální je začít na denním grafu max 4 hodinovém, kde můžete chytat swingové pohyby, které budou trvat 2-4 dny.

5 minutový graf

Kolik času Tradingu věnovat?

Zde záleží především, jaký styl obchodování si vyberete. Pokud budete chtít obchodovat intradenně, pak budete před monitory trávit pravděpodobně  celý den, pokud se rozhodnete obchodovat swingově, tak Vám stačí cca 2-3 hodiny denně. Zkontrolujete pozice, podíváte se po nových příležitostech a to je vše. Záleží samozřejmě na dovednostech každého tradera. Je to velice individuální a musíte sami poznat a vědět, kolik času chcete věnovat tradingu.

Ze začátku se snažte sledovat trhy co nejvíce. Dívejte se, jak se pohybují ceny, naučte se rozpoznat trend, silné supporty a rezistence, vložte si do grafu klouzavé průměry, založte si demo účet, osahejte si platformu, vyberte si strategie a dívejte se, jak se Vám hýbou vaše obchody a učte se. Trading je jako byznys. Pokud k němu budete přistupovat, jako hobby, tak neočekávejte profesionální výsledky! Ponořte se do studia, sledujte, zkoušejte a učte se.

obchodní styl

Uložit

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.