fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Budoucnost AI analýzy akcií je tady! Přihlaste se na živé vysílání v neděli 19.5. od 20:00.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra slevy na kurzy, LIVE Room a TradeStreet! Platí jen do neděle 17.3.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Swingové obchodování! Trading terminologie

Co to je Swingové obchodování?

Ať si vyhledáte jakýkoliv burzovní zpravodajství na burzovních trzích, neustále čtete nebo slyšíte o dynamice trhu v jednom směru nebo směru druhém.

Reportéři stále mluví o tom, jakým směrem trh směřuje a podobných tématech.

Jako pozorovatele vás možná zajímá, jak můžete z toho profitovat?

Všichni víme, že trh se může pohybovat nahoru nebo dolů, protože kupující a prodávající pracují na tom, co považují za správnou cenu za daný cenný papír v daném okamžiku.

Někteří obchodníci se pokušejí z tohoto profitovat tím, že přistoupí právě k tzv. swingovému obchodování.

Swingové obchodování bylo popsáno jako druh fundamentálního obchodování, v němž se pozice drží delší než jeden den.

Většina fundamentalistů jsou ve skutečnosti obchodníci ve swingu, neboť změny ve fundamentu společnosti obvykle vyžadují několik dní nebo dokonce týden, aby způsobily dostatečný pohyb cen, aby přinesly přiměřený zisk.

Tento popis swingového obchodování je však zjednodušení.

Ve skutečnosti swingové obchodování se nachází uprostřed kontinua mezi denním obchodováním a trendovým obchodováním.

Denní obchodník bude držet obchod kdekoli od několika sekund do několika hodin, ale nikdy více než jeden den; obchodník s trendy zkoumá dlouhodobé základní trendy akcií nebo indexů a může držet akcie na několik týdnů nebo měsíců.

Swingoví obchodníci drží určitý obchod po dobu, obvykle několik dní až dva nebo tři týdny, který je mezi těmito extrémy.

 

 

Jaké akcie jsou vhodné pro Swingové obchodování?

Prvním klíčem k úspěšnému swingovému obchodování je vybrání správných akcií.

[click_to_tweet tweet=“Nejlepšími kandidáty jsou akcie s velkým limitem, které patří mezi nejaktivnější akcie na velkých burzách.“ quote=“Nejlepšími kandidáty jsou akcie s velkým limitem, které patří mezi nejaktivnější akcie na velkých burzách.“]

Na aktivním trhu se tyto akcie pohybují mezi široce definovanými vysokými a nízkými extrémy a swingový obchodník se může pohybovat v jednom směru.

Swingový obchodník je proto nejlépe umístěn, když trhy nikam nevedou – když indexy vzrostou po několik dní, pak poklesnou v příštích několika dnech, jen opakovat stejný obecný vzorec znovu a znovu.

Samozřejmě, že problém ve swingovém obchodování a v obchodování s dlouhodobými trendy je úspěch, je založen na správném určení toho, jaký typ trhu se v současnosti vyskytuje.

Obchodování s trendy by bylo ideální strategií pro býčí trh v poslední polovině devadesátých let, zatímco swingové obchodování by pravděpodobně bylo nejlepší pro roky 2000 a 2001.

 

 

Strategie

Swingové obchodování je obchodní strategií, při které se investor pokouší profitovat z krátkodobých pohybů cenných papírů, které mohou trvat od jednoho dne až po několik týdnů.

Obchodník, který se snaží tuto strategii zaměřit na velikost, hledá akci, která má potenciál v krátkém časovém úseku pohybovat se ve směru, který chce.

Aby bylo možné najít akci, která by fungovala takto, většina obchodníků by hledala nějakou událost, která by pravděpodobně způsobila, že akciová aktiva by mohla být jedna nebo druhá.

Akce může být něco jako uvolnění příjmů od společnosti nebo možná geo-politická událost, která by mohla mít nějaký dopad.

Například, pokud se vláda chystá předat novou dávku finančních předpisů, lze očekávat, že finanční zásoby uvidí určitý pohyb.

 

Závěr

Swingové obchodování je vlastně jedním z nejlepších obchodních stylů pro začínajícího obchodníka, ale stále nabízí i značný zisk pro středně pokročilé a pokročilé obchodníky.

Swingoví obchodníci obdrží dostatečnou zpětnou vazbu na jejich obchody po několika dnech, aby je motivoval, ale jejich dlouhé a krátké pozice několik dnů jsou trvání, které nevede k rozptýlení.

Naproti tomu trendové obchodování nabízí větší potenciál zisku, pokud je obchodník schopen zachytit významný tržní trend týdnů nebo měsíců, ale jen málo obchodníků s dostatečnou disciplínou, aby se udrželi tak dlouho v obchodech, aniž by se dostali do rozptylení.

Na druhou stranu obchodování s desítkami akcií za den (denní obchodování) může prokázat, že je pro někoho velmi rizikové, takže swingové obchodování je ideálním médiem mezi extrémy.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: Obchodní hodiny akciového a forexového trhu.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.