Obchodní příkazy – vyznejte se v obchodních příkazech
Obchodní příkaz je požadavek na nákup nebo prodej cenného papíru za nejlepší dostupnou cenu na současném trhu.
To je široce považováno za nejrychlejší a nejspolehlivější způsob, jak vstoupit nebo opustit obchod, a poskytuje nejpravděpodobnější způsob, jak dostat se do nebo z obchodu rychle.
[click_to_tweet tweet=“U spousty likvidních akcií se obchodní příkazy téměř okamžitě plní.“ quote=“U spousty likvidních akcií se obchodní příkazy téměř okamžitě plní.“]
Kompromisem je však to, že obchodní příkazy se naplňují za cenu určenou trhem, na rozdíl od stop limitů, které poskytují obchodníkovi větší kontrolu.
Použití obchodních příkazů může někdy vést k neúmyslným a v některých případech k výrazným nákladům.
Obchodní příkaz je považován za nejzákladnější ze všech objednávek.
Například řada makléřů zahrnuje obchodní aplikace s tlačítkem nákup / prodej.
Stisknutím tohoto tlačítka obecně provádíte tržní objednávku.
Ve většině případů jsou obchodní příkazy za nejnižší provize jakéhokoli druhu objednávky, neboť vyžadují velmi malou práci ze strany brokera.
Obchodní příkazy obvykle fungují nejlépe s akciemi s velkým limitem, futures nebo ETF, které obchodují s velmi vysokými objemy.
Například tržní objednávky pro S&P e-mini nebo akcie, jako je například společnost Microsoft, mají tendenci rychle naplňovat.
Je to opačný příběh pro akcie s nízkou floats a nebo pro akcie s velmi malým průměrným denním objemem.
Vzhledem k tomu, že tyto akcie jsou řídce obchodovány, poměr nabídky a poptávky bývá široký.
Následkem toho se někdy u těchto cenných papírů pomalu naplňují obchodní příkazy.
Limit Order
Limit Order je příkazem, který má broker k provedení nákupní nebo prodejní transakce na stanoveném počtu akcií a za stanovenou limitní cenu nebo lepší.
Limit Order není tržním příkazem, nemusí být tedy proveden, pokud nelze cenu, kterou investor stanovil, splnit během doby, po kterou je objednávka otevřená.
Limit Order také umožňuje investorovi omezit dobu, po kterou může být objednávka zrušena.
V závislosti na směru pozice je někdy nazýván příkaz Limit Order jako Buy Limit Order (nákupní příkaz) nebo Sell Limit Order (prodejní příkaz).
Například nákupní příkaz Buy Limit Order, který stanoví, že kupující není ochoten zaplatit více než 30 USD za akcii, zatímco prodejní příkaz Sell Limit Order může požadovat, aby cena akcie činila nejméně 30 USD za to, aby se prodej uskutečnil.
Stop Order
Stop Order je příkaz k nákupu nebo prodeji cenného papíru, když se jeho cena pohybuje za určitým bodem, čímž se zajistí vyšší pravděpodobnost dosažení předem stanovené vstupní nebo výstupní ceny, což omezuje ztrátu investora nebo zablokuje zisk.
Příkaz Stop Order je umístěn, když investor nebo obchodník požaduje provedení příkazu poté, co cenný papír dosáhne konkrétní ceny.
Stop Order se používá hlavně pro ochranu dlouhých nebo krátkých pozic, jakmile se dostanete do obchodu.
Jakmile cena překročí předdefinovaný vstupní / výstupní bod, zastaví se objednávka.
Stop Order je obvykle iniciován investory, kteří odjíždějí na dovolenou, vstupují do situací, kdy nejsou schopni sledovat své portfolia po delší dobu, nebo obchodují s volatilními aktivy, jako jsou kryptoměny, které by mohly mít nepříznivý obrat přes noc.
Také nazýván jako „stop“ nebo „stop-loss order“.
Obchodníci, kteří používají technickou analýzu, umísťují příkazy Stop Order pod hlavní klouzavé průměry, trendové linie nebo jiné klíčové úrovně supportu nebo rezistence.
Stop Limit Order
Příkaz Stop Limit Order je podmíněný obchod v nastaveném časovém rámci, který kombinuje funkce stop s Limit Order a používá se ke zmírnění rizika.
Stop Limit Order bude proveden za stanovenou cenu, nebo lepší, po dosažení dané zastavovací ceny.
Po dosažení zastavovací ceny se Stop Limit Order stává Limit Order k nákupu nebo prodeji za limitní cenu nebo lepší.
Příkaz Stop Limit Order vyžaduje nastavení dvou cenových bodů.
První bod zahajuje zahájení určeného obchodu, označovaného jako zastávka, zatímco druhý bod představuje cílovou cenu investora, označovanou jako limit.
Musí být také nastaven časový rámec, během kterého se Stop Limit Order považuje za aktivní.
Primárním přínosem příkazu Stop Limit Order je, že obchodník má přesnou kontrolu nad tím, kdy má být objednávka vyplněna.
Nevýhodou, stejně jako u všech limitních příkazů, je, že obchod není zaručen, pokud nebude cena cenného papíru během stanoveného časového období dosažena.
V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: Margin Call.
Věříme, že Vám to pomohlo.
Tým TradeSmart.cz