Co to je GTC (Good Till Canceled)? Trading Terminologie!

Co to je GTC (Good Till Canceled)?

GTC (Good Till Canceled) je příkaz, který může investor umístit k nákupu nebo prodeji cenného papíru, který zůstává aktivní, dokud není objednávka naplněna, nebo investor ji zruší.

GTC příkazy jsou alternativou k denním objednávkám, které vyprší, pokud nejsou na konci obchodního dne vyčerpány.

GTC příkazy obvykle nezůstanou neomezené.

Většina makléřů stanovuje, aby příkazy GTC vypršely 30 až 90 dní poté, co je investoři vložili, aby se zabránilo náhlému naplnění dlouho zapomenutého příkazu.

Prostřednictvím příkazů GTC investoři nemusí neustále sledovat ceny akcií.

Pokud tržní cena narazí na cenu objednávky GTC před uplynutím její platnosti, obchod bude proveden.

[click_to_tweet tweet=”Investoři mohou také ukládat GTC příkazy za účelem omezení ztrát.” quote=”Investoři mohou také ukládat GTC příkazy za účelem omezení ztrát.”]

Investoři obvykle zadávají GTC příkazy, neboť buď chtějí koupit cenný papír za cenu nižší než je aktuální, nebo prodávat za cenu vyšší než je aktuální.

Pokud určité akcie se v současné době obchodují za 100 USD za kus, může investor umístit nákupní objednávku GTC na 95 USD.

Pokud se trh přesune na tuto úroveň dříve, než investor zruší objednávku GTC nebo vyprší, obchod bude proveden.

Většina příkazů GTC se provádí za stanovenou cenu nebo limitní cenu. Ale existují výjimky.

Pokud cena za akcii mezi obchodními dny prudce oslabí, přeskočí limitní cena na příkaz GTC, objednávka bude dokončena za cenu příznivější pro investora, který objednávku zadal.

Je důležité si uvědomit, že GTC příkaz není aktivní během obchodování po obchodních hodinách a bude aktivní pouze v běžných obchodních hodinách.

 

 

Rizika

Několik burz, včetně NYSE a NASDAQ, již nepřijímají GTC ani STOP příkazy.

Rozhodly, že takové příkazy představují riziko pro investory, kteří mohou v důsledku dočasné volatility na trhu vidět, že jejich příkazy byly provedeny v nevhodném čase.

To znamená, že většina makléřských firem stále nabízí GTC a STOP příkazy mezi svými službami, ale provádí je interně.

Riziko objednávky GTC přichází, když den extrémní volatility tlačí cenu za mezní cenu příkazu GTC, než se rychle otočí zpět.

Volatilita může způsobit sell-stop jako cenu akcií.

Pokud cena okamžitě posílí, investoři akcie prodávají jen za nízkou cenu a nyní čelí naději na vysoký nákup, pokud chce investor získat zpět své pozice.

 

 

Závěr

Obchodník či investor by měl pochopit, jak funguje objednávka GTC, aby jí mohl implementovat ve svém obchodování.

Nejen, že poskytuje investorům způsob, jak spravovat své portfolia, ale pomáhá chránit portfólium investora před ztrátami, když nemůže být stále na svém počítači.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: Fill Price (Cena při naplnění).

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

 

Pomohlo vám toto video nebo článek? Dostávejte videa a signály jako první:

 

 

 

 

Napsat komentář