fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Budoucnost AI analýzy akcií je tady! Přihlaste se na živé vysílání v neděli 19.5. od 20:00.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra slevy na kurzy, LIVE Room a TradeStreet! Platí jen do neděle 17.3.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Trading po obchodních hodinách (AHT)! Trading terminologie

Co obnáší Trading po obchodních hodinách (AHT)?

Většina obchodníků obchoduje během běžných obchodních hodin, což je 15:30 až 22:00 našeho času pro americké trhy, nicméně obchodování probíhá i mimo tyto hodiny a to je známé jako post-market session.

Obchodování po obchodních hodinách probíhá prostřednictvím elektronických komunikačních sítí (ECN), které jsou naprogramovány tak, aby odpovídaly kupujícím a prodejcům automaticky bez použití výměny.

Většina makléřů umožňuje účastníkům se účastnit, ale může vám umožnit pouze umístit limitní příkazy.

Obchodování v těchto časových obdobích může být vysoce rizikové, protože je mnohem menší objem, což vede k vyšším spreadům a volatilnějším pohybům.

Není to místo, kde by noví obchodníci měli být vystaveni riziku, a je nejvhodnější pro zkušené obchodníky, kteří mají vyšší toleranci vůči riziku, a kapitál, který je má podpořit.

Vedle hlavních rizik spojených s obchodováním po obchodních hodinách, tam jsou také některé hlavní výhody.

Významné události, jako jsou earnings společností, se vyskytují mimo obchodní hodiny a vytvářejí vynikající příležitosti k využití.

Máte také k dispozici důležité ekonomické údaje, které vycházejí ráno, obvykle předtím, než se otevře trh, který může poskytnout některé skvělé obchodní příležitosti.

Tyto události jsou příznivější pro obchod, když se poprvé objeví na rozdíl od čekání, až se trh otevře a zprávy už byly vyčerpány a obchodovány.

 

 

ECN

Vznik elektronických komunikačních sítí (ECN) zahájil novou éru obchodování s akciemi.

ECN je rozhraní, které nejen umožňuje jednotlivým investorům komunikovat elektronicky, ale také umožňuje velkým institucionálním investorům komunikovat anonymně, čímž skrývají své činy.

Obchodování po skončení obchodních hodin bylo primárně využíváno institucionálními investory až do devadesátých let minulého století, kdy se stávající evropské statistické sítě rozšířily.

Denní obchodování je nyní přístupné většině investorů prostřednictvím používání makléřských účtů.

Pozastavení trhu po ukončení obchodních hodin je poslední transakce a konečná cena cenného papíru, který je obchodován na trhu po obchodních hodinách.

 

 

Výhody

Pro obchodníky existuje několik obchodních výhod pro trading po obchodních hodinách.

Jedním z nich je pohodlí. Investoři mohou upřednostňovat obchodování mimo obchodní hodiny a tento druh tradingu poskytuje tuto flexibilitu.

Mnoho významných zpravodajských událostí, jako jsou výnosy z příjmů a ekonomické ukazatele, jsou vydávány mimo běžné obchodní hodiny.

Obchodování po obchodních hodinách je příležitostí k okamžitému obchodování s novými informacemi, než k čekání na tradiční obchodní den, aby se dostali do lepší pozice.

Navíc, přestože volatilita je riziko spojené s obchodováním po obchodních hodinách, můžete během této doby vyhledat zajímavé ceny.

Výsledek společnosti nebo zpravodajství po zavíračce přitahují velkou pozornost a vytvářejí objem i volatilitu, protože obchodníci reagují na zprávy.

Mnoho z těchto výnosů se vyskytuje právě po uzavření trhu, což poskytuje příležitost reagovat na zprávy včas, namísto čekání na příští obchodní den.

Kalendář proto obsahuje seznam akcií, které jsou vhodné pro tento druh tradingu.

[click_to_tweet tweet=“Poznamenejte si akcie během dne a seznam zužte na menší a spravovatelnější výběr akcií.“ quote=“Poznamenejte si akcie během dne a seznam zužte na menší a spravovatelnější výběr akcií.“]

To provedete filtrováním těch s průměrným denním objemem méně než 1 milion akcií.

Pokud akcie nemají v pravidelných obchodních dnech významný objem, pak je nepravděpodobné, že budou mít významný objem po zavíračce.

 

Nevýhody

Rozvoj tradingu po obchodních hodinách nabízí investorům možnost výrazných zisků, ale měli byste si být také vědomi některých jeho přirozených rizik a nebezpečí.

Menší likvidita: V běžných obchodních hodinách je mnohem více kupujících a prodejců. Během tradingu po obchodních hodinách může být pro vaše akcie menší objem obchodování a může být těžší převést akcie na hotovost.

Široké rozpětí: Nižší objem obchodování může vést k širšímu spreadu mezi nabídkovou a poptávkovou cenou. Proto může být pro jednotlivce těžké provést jeho příkaz za výhodnou cenu.

Silná konkurence pro individuální investory: Jednotliví investoři musí konkurovat velkým institucionálním investorům, kteří mají přístup k více zdrojům než průměrný individuální investor.

Volatilita: Trh pro trading mimo obchodní hodiny se v porovnání s obchodováním v běžných obchodních hodinách tržně obchoduje. Proto máte větší pravděpodobnost, že během tradingu po obchodních hodinách budete mít výrazně vyšší kolísání cen než při tradingu během tradičních obchodních hodin.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: Beta.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.