Jaká jsou pravidla pro denní Pattern Trading – Terminologie

Co to je denní Pattern Trading?

Model denního obchodníka (Day Pattern Trader) je určením Komise pro cenné papíry (SEC), která je dána obchodníkům, kteří provádějí čtyři nebo více obchodů na svém maržovém účtu po dobu pěti dnů.

Pojem Pattern Trader byl zaveden již v roce 2001 jako bezpečnostní prvek, který pomáhá snížit riziko spojené s denním obchodováním, protože předchozí pravidla byla považována za nedostatečná.

[click_to_tweet tweet=”Tuto definici zadává FINRA (Regulační úřad finančního průmyslu).” quote=”Tuto definici zadává FINRA (Regulační úřad finančního průmyslu).”]

Definice zahrnuje i akciové opce a krátké prodeje, které jsou pokryty ve stejný den.

Dvě výjimky z pravidla jsou:

  1. Dlouhé pozice držené přes noc a prodané další den před novými nákupy téhož cenného papíru.
  2. Krátké pozice držené přes noc a zakoupeny další den před novým prodejem téhož cenného papíru.

 

 

Co to znamená pro obchodování v praxi?

Společnost FINRA požaduje, aby patternoví obchodníci měli na svých účtech nejméně 25 000 dolarů a obchodovali pouze s maržovými účty.

Pokud účet klesne pod požadavek 25 000 USD, obchodník nemůže umístit žádné obchody, dokud nebude obnoven vlastní kapitál tím, že do účtu uloží dodatečné peníze.

Výsledek je, že patternoví obchodníci mohou obchodovat až do čtyřnásobku udržovacího zisku od konce pracovní doby předešlého dne, což je přibližně dvojnásobek oproti běžným maržovým účtům pro běžné obchodníky.

Pokud obchodník překročí tyto maržové požadavky bude vyzván, aby do pěti pracovních dnů dal vše do pořádku.

Neschopnost vyřešit výzvu na dodatečné vyrovnání po pěti pracovních dnech má za následek stav s omezeným přístupem po dobu 90 dnů nebo do vyřešení problému.

 

Závěr

Pattern Trader je každý obchodník, který provádí čtyři nebo více denních obchodů po dobu pěti pracovních dnů, pokud počet denních obchodů (koupí a prodává) představuje více než šest procent celkových obchodů obchodníka na maržovém účtu za tuto dobu.

Existují však jak výhody, tak nevýhody pro patternového obchodníka, které by si měl každý pečlivě zvážit.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: Swingové obchodování.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

 

Pomohlo vám toto video nebo článek? Dostávejte videa a signály jako první:

 

 

 

 

Napsat komentář