fbpx

Co to je Kříž smrti (Death Cross)? Trading Terminologie!

Co to je Kříž smrti (Death Cross)?

Kříž smrti (Death Cross) je pattern v grafu udávající potenciál pro významnější Sell-Off.

Kříž smrti (Death Cross) se objeví v grafu, když krátkodobý klouzavý průměr akcií překročí jeho dlouhodobý klouzavý průměr.

Tento ukazatel se ukázal jako přesný prediktor nejsilnějších medvědích trhů v minulém století: 1929, 1938, 1974 a 2008.

Investoři, kteří se na počátku těchto medvědích trhů dostali z burzy, se vyhnuli velkým ztrátám, které byly stejně vysoké jako 90 % ve třicátých letech minulého století.

Vzhledem k tomu, že Kříž smrti (Death Cross) je dlouhodobým ukazatelem, na rozdíl od mnoha krátkodobých grafů, přináší větší váhu investorům, kteří se zajímají o uzavření zisku předtím, než začne nový medvědí trh.

[click_to_tweet tweet=“Zvýšení objemu (Volume) obvykle doprovází vzhled Kříže smrti (Death Cross).“ quote=“Zvýšení objemu (Volume) obvykle doprovází vzhled Kříže smrti (Death Cross).“]

Název Kříž smrti (Death Cross) pochází z tvaru X vytvořeného, ​​když klesá krátkodobý klouzavý průměr pod dlouhodobý klouzavý průměr.

Historicky pattern předchází prodloužení poklesu jak dlouhodobých, tak krátkodobých klouzavých průměrů.

Kříž smrti (Death Cross) je signálem, že krátkodobá hybnost akciového indexu se zpomaluje, ale Kříž smrti (Death Cross) není vždy spolehlivým ukazatelem toho, že býčí trh se chystá skončit.

Již mnohokrát se stalo, že když se objevil Kříž smrti (Death Cross), jako v létě roku 2016, tak se ukázalo, že je to falešný ukazatel.

Ti, kteří se v létě roku 2016 zbavili akcií, postrádali značné zisky na akciovém trhu, které následovaly po roce 2017.

Když se podíváme zpět na největší medvědí trhy minulého století, zdá se, že Kříž smrti (Death Cross) je nejlepší, jakmile trh již ztratil 20 % své hodnoty.

V těchto případech investoři, kteří uprchli z akcií, minimalizovali ztráty.

Ale při menších korekcích nižších než 20 % může dočasný výskyt Kříže smrti (Death Cross) odrážet ztráty již „zarezervované“, což znamená nákupní příležitost.

 

 

Kříž smrti vs. Zlatý kříž

Opakem Kříže smrti je tzv. Zlatý kříž.

Zlatý kříž nastává, když krátkodobý klouzavý průměr akcie nebo indexu se pohybuje nad dlouhodobým klouzavým průměrem.

Mnoho investorů považuje tento pattern za vzestupný ukazatel.

Zlatý kříž se obvykle objeví po prodlouženém klesání.

Stejně jako v případě Kříže smrti, investoři by měli potvrdit změnu trendu po několika dnech nebo týdnech cenového pohybu v novém směru.

Většina procesu investování podle následujících patternů je sebeprovozní chování, neboť objemy obchodů se zvyšují s pozorností více investorů.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: Odraz mrtvé kočky (Dead Cat Bounce).

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.