Bitcoin Futures je připraven ke spuštění. Tady je vše, co potřebujete vědět. - TradeSmart.cz

Bitcoin Futures je připraven ke spuštění. Tady je vše, co potřebujete vědět.

Zdravím Traders,

pravděpodobně už jste slyšeli o tom, že se chystá spuštění Bitcoin Futures kontraktů. CBOE ohlásilo oficiální spuštění Bitcoin Futures na 18:00 amerického centrálního času v neděli 10. prosince 2017. Níže jsem sepsal několik zajímavých informací, které je dobré vědět, pokud s Bitcoinem obchodujete.

Na CBOE se bude Bitcoin obchodovat v ekvivalentu 1 Bitcoinu. Na CME bude v ekvivalentu 5 Bitcoinů, takže pokud se na tím zamyslíme, tak pokud cena Bitcoinu bude 15 000 USD a margin okolo 40% (ještě se stále neví přesná výše marginu, ale mluví se o 40-50%) a budeme chtít zobchodovat 1 Bitcoin, tak to zabere okolo 6000 USD na CBOE a na CME, kde je ekvivalent 5 Bitcoinů, tak tam váš margin bude okolo 30 – 40 000 USD!

Na trhu jsou dokonce brokeři, kteří prohlásili, že nepovolí otevírání short pozic na Futures kontraktech Bitcoinu. Toto konkrétní prohlášení přišlo od Interactive Brokers.

A jak pravděpodobně budou market makeři přistupovat k tomuto trhu?

Bitcoin Futures vs Bitcoin

Na jedné straně máme Bitcoin měnu a na druhé Futures, který je “cash settled”. To znamená, že pokud budete držet Bitcoin Futures do expirace, tak se “usadí” do hotovosti.

Takže, jak se bude tvořit tento trh? Aby se vytvořil jakýkoliv trh, tak musí stát naproti sobě prodávající a kupující. A to co budou dělat market makeři je, že pokud se rozhodnete koupit Bitcoin Futures, tak oni vám jej prodají a půjdou se proti této pozici zahedgovat neboli zajistit přímo na Bitcoin měnu a to vytvoří konzistentní cyklický hedge, který půjde stále dokola. Futures na rozdíl od Bitcoinu není otevřený 24/7. Má svoje otevírací hodiny, kdy se kontrakty obchodují. Bitcoin jako takový se obchdouje 24 hodiny denně a 7 dní v týdnu. Takže v moment, kdy se zavře Futures trh, tak společnost bude dál pokračovat v hedgování na samotném Bitcoinu přes noc a přes víkend. Všechno toto bude automatizovaný proces.

Nemyslím si, že automaticky přijdou hned velcí hráči, kteří na Futures trhu začnou obchodovat, ale objemy se postupně budou zvyšovat. Je možné, že to bude způsobovat i cenové rozdíly mezi samotnou cenou Bitcoinu a Futures Bitcoinu. To bude příležitost pro arbitrážní obchody. Pro jednoduché vysvětlení, pokud cena Bitcoinu bude např. 15 750, tak cena na Futures trhu bude např. 15 730. Což bude příležitost pro arbitrážní obchodníky, kteří půjdou a budou kupovat Futures Bitcoinu za 15 730 a prodávat samotný Bitcoin za 15 750. Tento spread se bude ale časem čím dál více zúžovat než se nevyrovná. Osobně mám v plánu první týdny futures trh spíše pouze sledovat, než se vše “usadí”.

Dá se očekávat, že se tímto ještě zvýší volatilita Bitcoinu, protože bude přicházet spousty retail obchodníků a také day traderů, pro které je futures trh ideálním nástrojem.

Pokud chcete vidět aktuální kurz Bitcoinu, tak stačí přejít na tuto stránku, kde najdete aktivní graf a další data.

Věřím, že to pomohlo!

Ať se vám daří!

 

Pomohlo vám toto video nebo článek? Dostávejte videa a signály jako první:

 

 

 

 

1 komentář u „Bitcoin Futures je připraven ke spuštění. Tady je vše, co potřebujete vědět.“

 1. Zdravím všichni,

  ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem právě nahrál nová videa v Opční sekci, tak si je nezapomeňte přehrát zdarma zde.

  A pokud jste úplný začátečník, tak jsem pro vás připravil video průvodce, který vám pomůže na vašem začátku s investováním a tradingem. Nezačínejte obchodovat, aniž byste si přehráli tyto videa.

  Klikněte sem a přehrajte si všechna videa. Jsou úplně zdarma. Rád uslyším, co si o nich myslíte.

  A pokud byste stále potřebovali pomoci na vaší cestě tradingem a investováním, poté co si přehrajete tyto videa, tak mě kontaktujte a osobně vám pomohu.

  Odpovědět

Napsat komentář