Co to je Dash? Dash a vše kolem něj! - TradeSmart.cz

Co to je Dash? Dash a vše kolem něj!

Co to je Dash?

Dash (dříve známý jako Darkcoin a XCoin) je internetová open source peer-to-peer kryptoměna, která nabízí okamžité transakce (InstantSend), transakce zaručující soukromí (PrivateSend) a díky tomu plnou zastupitelnost jednotek měny.

25. března 2015 změnil název z “Darkcoin” na “Dash”, neboli “Digital Cash”.

Dash je první digitální měna s decentralizovaným systémem správy bloků.

Symbol této kryptoměny na trzích je DASH.

 

 

Historie

Dash byl původně vydán jako XCoin (XCO) 18. ledna 2014.

Dne 28. ledna byl název změněn na “Darkcoin”.

Od 25. března 2015 je Darkcoin veden jako “Dash.”

Během prvních dvou dnů od uvedení do provozu bylo těženo 1,9 milionu mincí.

Tvůrce a vedoucí vývojář Dash, Evan Duffield, to připisuje chybě vytvořené v okamžiku, kdy byl Litecoin kód označen jako Dash.

Jakmile problém byl vyřešen, Evan nabídl, že znovu nastartuje minci, ale komunita drtivě nesouhlasila.

Počáteční distribuce zůstala sama o sobě a vývoj projektu pokračoval.

Většina těžebních mincí byla v následujících měsících distribuována na výměně kryptoobchodů za velmi nízké cenové hladiny.

 

 

Dash

Dash byl vytvořen jako vidlice Bitcoinu, což znamená, že zkopíroval existující kód Bitcoinu a učinil to lépe tím, že řešil problémy uživatelů, kterým čelí Bitcoin.

Takže zřejmé nedostatky a slabiny Bitcoin chybí v této kryptoměně, čímž se obě digitální mince výrazně liší, pokud jde o efektivitu.

Dash poskytuje svým uživatelům rychlejší a anonymnější službu než Bitcoin.

Pokud systém potvrdí platbu, ale neuzavírá částku, může kupující uskutečnit jiný nákup za použití stejných prostředků, které by měly být omezeny.

V krypto světě se tento jev nazývá otázka dvojího výdaje. Funkce InstantSend (dříve nazvaná InstantX), která je k dispozici pro uživatele Dash, řeší problém s dvojím vynakládáním tím, že blokuje množství peněz, které jsou odeslány, aniž by museli čekat na potvrzení bloku, aby považovali transakci za potvrzenou.

Coinjoin kombinuje transakce více stran jako jedné transakce namísto samostatných transakcí. Například tři převody prostředků od A do D, B až E a C až F budou přečteny v blokové řadě jako A, B, C až D, E, F.

Tímto způsobem neexistuje jistý způsob, jak identifikovat, kdo obdržel finanční prostředky od toho, kdo a v jaké výši.

S PrivateSendem jsou vyžadováni nejméně tři různí uživatelé k provádění transakcí, které budou sloučeny, aby zakryly stopu finančních prostředků.

Masternode provozuje digitální peněženku Dash, usnadňuje uzavírání transakcí v InstantSend, koordinuje směšování mincí prostřednictvím PrivateSend a umožňuje decentralizovanou platformu správy.

[clickToTweet tweet=”V roce 2017 Dash vstoupil do partnerství s webovou platformou Wall of Mines.” quote=”V roce 2017 Dash vstoupil do partnerství s webovou platformou Wall of Mines.”]

Wall of Mines poskytuje platformu peer-to-peer, která uživatelům umožňuje nakupovat a prodávat Dash s hotovostí.

Rovněž otevírá cestu, kde si uživatelé mohou koupit a prodávat kryptoměnu v tradičních institucích finančních služeb, jako jsou Wells Fargo, MoneyGram, Chase a Western Union.

Od dubna 2017 byl DASH na pátém místě na seznamu špičkových kryptoměn podle tržní kapitalizace.

Společnost DASH se obchodovala na úrovni 71,62 USD s tržním limitem 519,6 milionů dolarů za čtyřmi nejlepšími konkurenty – Bitcoin (BTC) – 20,9 miliardy dolarů, Ethereum (ETH) – 4,8 miliardy dolarů, Ripple (XRP) – 1,2 miliardy dolarů a Litecoin (LTC) – 756 milionů dolarů.

 

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým Forex-jednoduše.cz

 

 

Pomohlo vám toto video nebo článek? Dostávejte videa a signály jako první:

 

 

 

 

Napsat komentář