Co to je ZCash? ZCash a vše kolem něj! - TradeSmart.cz

Co to je ZCash? ZCash a vše kolem něj!

Co to je ZCash?

Zcash (zkráceně ZEC) je digitální měna, která vznikla v roce 2016.

ZCash je kryptoměna s decentralizovaným blockchainem, který poskytuje anonymitu svým uživatelům a jejich transakcím.

Jako digitální měna je ZCash podobný Bitcoinu v mnoha ohledech, včetně funkce open-source, ale jejich hlavní rozdíly spočívají v úrovni ochrany soukromí a zastupitelnosti, kterou každá z nich poskytuje.

Protokol Zerocoin byl vylepšen a přeměněn na systém Zerocash, který byl v roce 2016 vyvinut do kryptoměny Zcash.

Rozvoj protokolových vylepšení a referenční implementace je veden společností Zerocoin Electric Coin Company, která je označována jako Zcash Company.

Zakladatel a generální ředitel společnosti Zcash Company je Zooko Wilcox-O’Hearn.

Jeho zakládající tým zahrnuje kryptografa Matthewa D. Greena z Johns Hopkins University.

Roger Ver byl jedním z prvních investorů společnosti Zcash.

 

 

ZCash

Úspěch společnosti Bitcoin, který byl zahájen v roce 2009, vydláždil cestu ke stovkám alternativních kryptoměn (altcoinů).

Vzhledem k tomu, že se poptávka po soukromí zvýšila, když se citlivé údaje staly snadno dostupnými, začali šifrovací uživatelé hledat další digitální měny, které by mohly nabídnout ochranný prostor, který Bitcoin nemohl.

Digitální měny jako Dash a Monero poskytují komplexní anonymizační techniky, které zakrývají transakce a strany zapojené do těchto transakcí.

Další digitální měna, ZCash, se zdá, že poskytuje ještě větší míru zaměnitelnosti tím, že umožňuje svým uživatelům zůstat zcela anonymní.

Bitcoin je průkopník otevřeného finančního systému a společnost ZCash se snaží zachovat stejnou strukturu, ale zároveň zahrnuje i soukromí a zastupitelnost.

Fungibility je jednoduchost, při které může být komodita nahrazena jinou, což je důležité v kryptovém světě, protože zajišťuje, že jedna mince uživatele je stejně dobrá jako druhá.

Takže zatímco Bitcoin je otevřený systém knih, ZCash je šifrovaná otevřená kniha. To znamená, že i když jsou všechny transakce zaznamenány v blokovém řetězci, transakce jsou zašifrovány a mohou být zobrazeny pouze uživateli, kterým jim byl umožněn přístup.

 

 

ZCash používá kryptografický nástroj nazvaný Zero-Knowledge Proof, který umožňuje dvěma uživatelům provádět transakce bez toho, aby obě strany odhalily své adresy druhému.

Zkušenost s nulovými znalostmi umožňuje, aby transakce ZCash nemohly být vyřešeny v blokové řadě tím, že zmatené adresy obou stran a částka, která se týká každé transakce.

Vzhledem k tomu, že adresy zaznamenané v blokové řadě jsou štíty, a nikoliv skutečná uživatelská platební adresa, je téměř nemožné vysledovat cestu jakýchkoli daných prostředků odesílateli nebo příjemci. To je na rozdíl od Bitcoin a mnoha dalších bloků, které ukazují částku převedenou z vlastní veřejné adresy na jinou.

Zkušenost s nulovými znalostmi zajišťuje vysokou míru fungování, neboť strana zapojená do transakce není odkázána na identitu druhé strany, a tedy na historii plateb, a proto nemůže odmítnout platbu své mince.

[clickToTweet tweet=”Použití služby ZCash není určeno pouze pro kybernetické oběti, kteří se zabývají nezákonnými transakcemi v temném webu.” quote=”Použití služby ZCash není určeno pouze pro kybernetické oběti, kteří se zabývají nezákonnými transakcemi v temném webu.”]

Existuje řada oprávněných důvodů, proč by uživatel zvolil anonymní kryptoměnu, jako je ZCash. Například osoba s chronickým onemocněním, která by chtěla anonymně online koupit tablety; společnost, která by chtěla chránit své obchodní tajemství nebo informace o dodavatelském řetězci od konkurentů; subjekt, který by chtěl právní služby pro soukromou záležitost, jako je bankrot; atd. jsou všechny příklady jednotlivců, kteří hledají anonymitu z důvodů ochrany soukromí.

Od dubna 2017 obchodoval ZEC (měnový symbol pro společnost ZCash) za cenu 68,87 USD a díky tržní kapitalizaci 80,2 milionu dolarů se dostal do TOP 10 digitálních měn společně s Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Monero (XMR), Litecoin (LTC), Dash (DASH) a Ripple (XRP).

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o kryptoměnách se můžete těšit na téma: Dash.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým Forex-jednoduše.cz

 

Pomohlo vám toto video nebo článek? Dostávejte videa a signály jako první:

 

 

 

 

Napsat komentář