fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Budoucnost AI analýzy akcií je tady! Přihlaste se na živé vysílání v neděli 19.5. od 20:00.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

20% sleva na první členství v LIVE Roomu. Končí 30.6.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

10 kroků k vytvoření úspěšného obchodního plánu

Co všechno musí obsahovat úspěšný obchodní plán? Zde je 10 základních kroků, které k tomu nesmí chybět:

10 kroků k vytvoření úspěšného obchodního plánu přehledně v infografice

Připravili jsme pro vás toto téma v přehledné interaktivní infografice s těmi nejklíčovějšími body. Pokud se vám infografika libí a pomohla vám, tak budeme rádi, když ji jednoduše sdílíte na své sociální sítě nebo si ji vložíte na svůj web a ukážete ji i ostatním.

 

 

1. Zhodnocení dovedností

Jste připraveni obchodovat? Vyzkoušeli jste svůj systém a máte jistotu, že funguje? Můžete sledovat své signály bez váhání? Skuteční profesionálové jsou připraveni a vezmou si zisk ze zbytku davu, který bez plánu jim věnuje své peníze.

2. Mentální příprava

Jak se cítíte? Vyspali jste se dobře? Cítíte se na výzvu, která stojí před vámi? Pokud nejste emocionálně a psychicky připraveni obchodovat na trzích, je lepší dát si den volno – jinak riskujete nepříjemné ztráty. [clickToTweet tweet=“Psychika tvoří až 80 % úspěchu!“ quote=“Psychika tvoří až 80 % úspěchu!“]

3. Nastavení úrovně rizika

Kolik z vašeho portfolia byste měli riskovat v každém obchodě? Mělo by se to pohybovat od 1 % do 5 % vašeho portfolia v daný obchodní den. To znamená, že pokud ztratíte danou částku v kteroukoli denní dobu, zůstanete již po zbytek dne OUT. Samozřejmě to bude záviset i na vašem obchodním stylu a toleranci vůči riziku.

4. Nastavení cílů

Než vstoupíte do obchodu, nastavte si reálné cílové zisky a míru rizika. Jaký je minimální poměr rizika a zisku, který přijmete? Mnozí obchodníci vstoupí do obchodu jen v případě, když potenciální zisk bude minimálně třikrát větší než riziko. Stanovte si týdenní, měsíční a roční cíle zisku.

5. Plnění domácích úkolů

Než se trh otevře, co se děje ve světě? Jsou indexované futures, jako jsou burzy S&P 500 nebo Nasdaq 100, obchodované na burze nahoru nebo dolů před otevřením trhu? Indexy futures jsou dobrým způsobem, jak určit tržní náladu před otevřením trhu.

6. Příprava obchodu

Bez ohledu na systém obchodování, který používáte, označte si v grafu supporty a rezistence, nastavte si indikátory pro vstupní a výstupní signály a ujistěte se, že všechny signály jsou dobře vidět. Váš obchodní prostor by vás neměl rozptylovat. Nezapomeňte, že trading by měl být jako podnikání a rozptýlení vás může přijít opravdu draho.

7. Nastavení pravidel pro výstup

Většina obchodníků dělá chybu, když se soustřeďuje především na kupní signály, ale nevěnuje dostatečnou pozornost okamžiku, kdy a kde vystoupit. Mnoho obchodníků nedokáže vystoupit ze ztrátového obchodu. Toto je ale nutné překonat. Pokud se váš obchod dostane k vámi nastavenému STOP limitu, znamená to, že jste se mýlili. Neberte to osobně. Profesionální obchodníci mají více ztrátových obchodů než obchodů ziskových, ale tím, že pečlivě spravují své peníze a omezují ztráty, dlouhodobě vydělávají.

8. Nastavení pravidel vstupu

Váš systém by neměl být zbytečně komplikovaný, aby byl efektivní, ale aby byl dostatečně jednoduchý, aby usnadnil rozhodnutí. Pokud máte 20 podmínek, které je třeba splnit a mnohé jsou subjektivní, zjistíte, že je těžké, ne-li nemožné, abyste úspěšně obchodovali. Počítače jsou často lepšími obchodníky než lidi, což může vysvětlit, proč téměř 50 % všech obchodů, které se nyní na newyorské burze obchodují, je počítačový program. Počítače nemusejí přemýšlet nebo se cítit dobře aby mohly obchodovat. Pokud jsou splněny podmínky, vstupují. Když obchod jde proti nim nebo dopadne na cíl zisku, vystupuje. Nezaujímají se na trhu, ani se po několika úspěšných obchodech necítí být neporazitelní. Každé jejich rozhodnutí je založeno na pravděpodobnostech.

9. Vedení obchodních záznamů

Všichni úspěšní obchodníci si vedou poctivě své obchodní záznamy. Pokud uzavřou ziskový obchod, chtějí přesně vědět, proč a jak. Ještě důležitější je, že chtějí vědět to samé, když ztratily, a tak se neopakují zbytečné chyby. Zaznamenejte si detaily, jako jsou cíle, vstup a výstup každého obchodu, čas, úroveň supportu a rezistence a tak dále. Zaznamenávejte si také poznámky o tom, proč jste si vybrali právě tento obchod a jaké jste získali zkušenosti. Také byste si měli pečlivě uložit své obchodní záznamy, abyste se mohli kdykoli vrátit. Sám používám pro tyto zápisky Evernote.

10. Vyhodnocujte si nikoliv jen vaše zisky a ztráty, ale hlavně vaše zápisky.

Z čísel zisků a ztrát se nic nenaučíte. Vše je navíc minulost a ta vám nezaručí budoucnost. Důležité je pozadí obchodu, proč jste vstoupili, proč jste vystoupili, kolik jste riskovali, dodrželi jste plán, jak jste se cítili a pod… Hodně obchodníků, kteří se dnes snaží prodávat kurzy ukazují jen že tento týden vydělali např. 150 000Kč, druhý týden prodělali 78 000Kč. Z těchto údajů se ale bohužel nic nenaučíte. Každý profesionální trader ví, že je důležité myslet v procentech a klíčová je logika obchodu. Částky nejsou podstatné. Přesně za tímto účelem jsem založil vzdělávací portál TradeSmart, kde se soustředíme na proces a logiku obchodu bez ohledu na velikost kapitálu.

Přidejte se zdarma do členské sekce a začněte se vzdělávat pomocí jednoduchých videí každý den.

 

 

Budeme se na Vás těšit i u dalších článků našeho TradeSmart blogu.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

1 komentář u „10 kroků k vytvoření úspěšného obchodního plánu“

 1. Zdravím všichni,

  ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem právě nahrál nová videa v Opční sekci, tak si je nezapomeňte přehrát zdarma zde.

  A pokud jste úplný začátečník, tak jsem pro vás připravil video průvodce, který vám pomůže na vašem začátku s investováním a tradingem. Nezačínejte obchodovat, aniž byste si přehráli tyto videa.

  Klikněte sem a přehrajte si všechna videa. Jsou úplně zdarma. Rád uslyším, co si o nich myslíte.

  A pokud byste stále potřebovali pomoci na vaší cestě tradingem a investováním, poté co si přehrajete tyto videa, tak mě kontaktujte a osobně vám pomohu.

  Odpovědět

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.