fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Získejte 50 000 Kč na obchodování! Plus Extra sleva 20% na všechny tréninky a LIVE Roomy do 29.11. 

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Trading Workshop. Živé swingové obchodování akcií a opcí celý Listopad (November). Začínáme 1.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Začínáte obchodovat nebo se Vám nedaří? Přihlaste se na říjnový měsíční Trading LIVE Workshop. Registrujte se zde:

Proč 90% obchodníků na burze prodělává nebo nejsou schopni dosáhnout konzistentních zisků?

Zdravím Traders,

dostávám od vás sposty dotazů, proč většina obchodníků na burze prodělává nebo nejsou schopni dosáhnout konzistentních zisků?

Určitě jste si mohli všimnout, že všeobecně se udává, že 80 - 95% obchodníků přijde o svůj první účet do 3 až 6 měsíců.

Je to pravda? A pokud ano, tak proč to tak je?

Jestli jsou tyto čísla pravdivá, to bohužel nevím, ale jedná se většinou o statistiky od brokerských společností, kteří mají velmi dobrý přehled o svých klientech.

Většina lidí, kteří chtějí začít obchodovat, tak samozřejmě spekulují nad tím, jestli to není příliž rizikové a jestli to má smysl?

Samozřejmě Trading a investování je rizikové, ostatně jako jakékoli jiné podnikání. Se statistikami nově vzniklých firem je to totiž velmi podobné, jako u Tradingu a to si moc lidí neuvědomuje. Rizikové je z mého pohledu vše, čemu člověk nerozumí a neví, co dělá.

Polovina firem zkrachuje do 1 roku od založení. 95% společností zkrachuje do 5 let. To je realita jakéhokoli jiného podnikání.

Myslím, že tedy Trading a investovaní na kapitálovém trhu je na tom téměř shodně, jako jakékoli jiné podnikání se rozhodnete provozovat. Šance na úspěch tam máte ze statistiky téměř totožné.

Samozřejmě pokud budete obchodovat intradenně a na přepákovaných produktech, tak tam je krach poté daleko rychlejší.

Proč tedy 95% obchodníků není schopno dosahovat konzistentních zisků?

Proč většina obchodníků na burze prodělává?

Na svém začátku jsem byl na tom úplně stejně, jako těchto 95% obchodníků. 2x jsem přišel o celý svůj účet. A tady najdete moje největší chyby, kterých jsem se dopustil.

Změnilo se to od té doby, kdy jsem se začal soustředit na Money Management, konzistentní strategie, správné riziko vůči zisku (RRR) a psychologii obchodu.

Všeobecně se dá říci, že neriskuji více jak 2% z celkového kapitálu na jeden obchod.

Riziko vůči zisku se snažím držet od 1:2 až 1:5. U strategií, které mají vysokou pravděpodobnost úspěchu se snažím držet minimálně 1:1.

S rizikem vůči zisku 1:3. To znamená, že riskujeme na daný obchod např. 1000 Kč a dosáhneme zisku 3000Kč nám stačí úspěšnost pouze 25%, abychom byli na 0! Můžeme se tedy v 70% obchodů mílit a stále budeme v zisku.

Soustředím se převážně na swingové obchody v rozmezí od 3 - 14 dní. A pokud se ptáte proč, tak je to především z toho důvodu, že člověk má více pod kontrolou své emoce. Intradenní obchodování často člověka nutí k impulzivním obchodům, protože se musíme umět dokázat rychle rozhodnout. U swingového obchodování máte daleko více času si promyslet vstup i výstup. Nejčastěji používám denní graf, týdenní a pro potvrzení si chodím na hodinový graf.

Stáhněte si můj osobní Check list, kde najdete všechny podmínky, které chci, aby strategie splňovala a začal jsem s ní obchodovat.

Klikněte sem a přihlaste se na webinář, kde si budete moci tento Check list zdarma stáhnout.

Pokud je váš cíl konzistence. Chcete se začít tradingem začít živit nebo umět pracovat sám se svými penězi a pravidelně je zhodnocovat, tak je určitě důležitá jedna věc.

Obchodovat v malém...

Pokud to myslíte s tradingem vážně, tak nejde o jeden obchod, nejde o to, jak dopadne následující obchod. Otázka je, jak to bude vypadat, pokud takových obchodů provedete tisíc.

Hlavním úkolem tradera je přežít a ochránit svůj kapitál. Trh tady bude i zítra a to znamená, že přijdou další obchodní příležitosti.

Jak říká velmi známý investor Warren Buffett v jeho pravidlech pro investování. Za prvé: nepřijít o peníze, za druhé: nepřijít o peníze a za třetí: nikdy nezapomenout pravidlo č1.

Na svém začítku to většina obchodníků dělá přesně naopak. Soustředí se na zisky a peníze. A přiznávám se, že jsem to dělal také.

Je ale důležité soustředit se naopak na proces, nikoli na peníze. Pokud zvládnete proces, tak peníze přijdou sami.

Přehrajte si tento webinář, kde rozebírám celý proces více do hloubky. Uvidíte tam principy, které při tradingu používám a také, jak pracuji s Money Managementem a jaké strategie používám právě pro konzistentní obchodování.

 

Věřím, že to pomůže.

Dominik Kovařík

1 komentář u „Proč 90% obchodníků na burze prodělává nebo nejsou schopni dosáhnout konzistentních zisků?“

 1. Zdravím všichni,

  ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem právě nahrál nová videa v Opční sekci, tak si je nezapomeňte přehrát zdarma zde.

  A pokud jste úplný začátečník, tak jsem pro vás připravil video průvodce, který vám pomůže na vašem začátku s investováním a tradingem. Nezačínejte obchodovat, aniž byste si přehráli tyto videa.

  Klikněte sem a přehrajte si všechna videa. Jsou úplně zdarma. Rád uslyším, co si o nich myslíte.

  A pokud byste stále potřebovali pomoci na vaší cestě tradingem a investováním, poté co si přehrajete tyto videa, tak mě kontaktujte a osobně vám pomohu.

  Odpovědět

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu. 

BlackFriday

Připravili jsme pro vás speciální slevy na tréninky a LIVE Roomy

Slevy platí jen do pondělí 29.11.