fbpx

Výpis PUT kreditního spreadu - opční strategie pro začínající tradery

Výpis PUT kreditního spreadu

V tomto videu jsem se podíval na jednu z nejznámější opčních strategií - Výpis Put kreditního spreadu.

Nejen tuto strategii mě můžete vidět obchodovat každý týden živě v LIVE Roomu.

 

Uvidíme se v LIVE Roomu.

Pokud vám toto video pomohlo, sdílejte ho s ostatními.

28 komentářů u „Výpis PUT kreditního spreadu – opční strategie pro začínající opční tradery“

 1. Dobrý den
  Z videa mi není zřejmé, proč a co kupuji na ceně 190 a 192 při ceně 191.50 a jaké pak mohou nastat situace ( z hlediska času a pohybu na trhu ).
  Je to v záznamu mezi 14 – 16 minutou ( pustil jsem si to několikrát ). Tu 190 chápu jako ochranu. Pokud se cena dostane z ceny 191.50 na cenu či pod 190, je celý obchod ukončen s mojí ztrátou 105. Pokud se bude cena pohybovat okolo 191.5 a výše, bude můj profit 95 ( samozřejmě asi bez započítání poplatků ). Vnímám to správně? Jirka

  Odpovědět
  • Dobrý den Jirko,

   děkuji za dotaz. Jedná se o podobný obchod, jako vysvětluji na akcii Amazonu. V tomto případě na SPY vypisuji put opci se strikem 292 a jako ochranou opci kupuji 290. Aby byl obchod v zisku, tak je potřeba, aby v době expirace (není potřeba držet do expirace) byla cena SPY na nebo nad 292 USD. V tomto případě vyprší obě opce bezcenné a to je cílem tohoto obchodu. Pokud by byla cena v době expirace pod 290 a níže, tak se zafixujeme do max. možné ztráty právě díky nakoupené put opci na striku 290. Ano, je to bez poplatku – u Tasty Works 1 USD za opci.

   DK

  • Zdravím všechny,
   chápu to tak, že není důležité jak daleko klesne cena pod 290, ale kde se nachází v době expirace, jestli pod 290 nebo jen pod 292 či nakonec nad 292. ??? a kolik tržím v těchto případech? Počítám, že jde o strategii týkající se téhož podkladověho aktiva a téhož počtu opcí.

   Děkuji za odpověď
   Ladislav

  • Zdravím Ladislave,

   pokud bude cena v době expirace nad 290, tak berete 100% zisk. Pokud bude pod, tak záleží na několika faktorech a také na vzdálenosti. Osobně ale téměř nikdy nenechávám opce až do expirace, takže toto z 99% neřeším. Přihlaste se do LIVE Roomu, kde vše můžete vidět v praxi na živém trhu a na cokoliv se mi zeptat. Mohu vše vysvětlit přímo v platformě živě. http://www.live.tradesmart.cz

 2. Dobrý den, v tomto videu uvádíte, že vypsání Put nahé opce má velké riziko max asi 29 tis. USD, proto proti tomu nakupuji ochrannou opci s nižší deltou, vzdálenější strike. Ale ta má max. profit pouze 95 USD. Nedává mi to smysl, 95 USD mi přece nepokryje ztrátu 29 tis. USD. pepino.riha@seznam.cz

  Děkuji za odpověď

  Josef Říha

  Odpovědět
  • Dobrý den Josefe,

   děkuji za dotaz. U nakoupené opce není maximální profit 29 USD. Pokud jsem to tam takhle řekl, tak se omlouvám. Pustím si to video ještě jednou, ale pokud opce nakoupíme, tak máme neomezený zisk a omezenou ztrátu, proto to tu ztrátu u vypsané opce pokryje. Přehrajte si i toto video, kde vysvětluji rozdíl mezi nákupem a výpisem opce: https://www.tradesmart.cz/opcni-sekce-video-4/

   Doufám, že to pomůže.
   DK

 3. Dobrý den , můžete v tomto případě napsat komentář co nastane když se cena v době expirace za A , dostane pod 290 a co nastane když se cena dostane za B, na zmíňovaných 290 a nebo výše
  Děkuij za odpověď
  Libor

  Odpovědět
  • Dobrý den Libore,

   děkuji za dotaz. Je to dobře vidět právě na 2D grafu strategie. Pokud se cena bude dostávat pod 290 v době expirace, tak pak nastane max. možná ztráta, která byla 105 USD. To se vypočte tak, že vezmete šíři spreadu 292 – 290 = 2*100 = 200 a od 200 odečteme prémium 95 USD a dostaneme max ztrátu 105 USD. Pokud cena bude v době expirace nad 292, tak bude max zisk. Pokud to bude mezi 290 a 292, tak bude záležet na IV a nebude to zřejmě v úplném prodělku. Ale jak jsem říkal, většinou je nenechávám až do expirace, pokud to není v bezpečné zóně.

   Doufám, že to pomohlo.
   DK

  • Zdravím Dominiku. V pátek sem udělal svůj první short put spread a za pár hodin jsem tam měl již pěkný zisk. Jenže dnes v neděli mám najednou ztrátu u obou opcí 80USD to dáva 160USD ztrátu. Nechápu jak je to možné, myslem jsem si, že se nic takového v neděli nemůže stát. Děkuji za odpověď.

  • Zdravím Pavle, platformy mimo obchodní hodiny ukazují nesmysli. Reálná čísla ukazují pouze v obchodních hodinách našeho času od 15:30-22:00. Jindy se do platformy na stav účtu ani nedívejte. :)

 4. Dobrý den Dominiku ,
  chci se zeptat jaká byla v tomto případě opční prémie.
  Děkuji za odpověď
  Libor

  Odpovědět
 5. Dobrý den Dominiku ,
  Takže jaká by byla v tomto obchodě maximalní realizovaná ztráta kdyby se obchod vyvíjel v náš neprospěch ??
  Děkuji za odpověď

  Odpovědět
 6. Dobrý den,
  založil jsem si účet na Tastyworks a momentáně přemýšlím zda ho nafundovat, protože jsem začátečník tak chci poslat tak 3 – 4000 kč, což vím že je dost málo, ale zajímá mě jestli i s takto malým kapitálem se dají obchodovat tyto strategie a zda je pro mě fakt broker Tastyworks nejlepší možnost.
  Děkuji za odpověď

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   děkuji za dotaz. 3-4000 Kč je zhruba 150 USD. ATM spread na vybraná ETFka lze udělat za cca 20 USD/ obchod s jedním kontraktem, čili budete z pohledu money managementu dost přepákovaný. Nejde ani tak o brokera, protože tato situace bude u všech brokerů úplně stejná. Z mého pohledu je v tuto chvíli lepší se soustředit na vzdělání – testování na demu a vydělávání peněz na větší kapitál. Natoči ljsem an toto téma Vlog, možná by mohl pomoci: https://www.tradesmart.cz/co-delat-pokud-nemate-dostatek-kapitalu-na-obchodovani-na-burze/

   Ať se daří!
   DK

 7. Dominiku,
  k tomu kreditnímu put spreadu bych se rád zeptal jestli to fakt není poněkud riskantní sázet je na ATM. Celou dobu jsem na to koukal a myslel jsem si, že to musí být posazené na ATM až to skoro na konci zaznělo. Stačí přece strašně málo a hupne to do peněz. Jak to potom funguje dále? To mi broker přiřadí to ETF? Mně se něco takového totiž muselo přihodit na demu TOS. Jak to s tím pořádně ještě neumím a neuhlídal jsem včas odrolování, tak mi to muselo koupit toho spaje za raketu. Hrůza. Pak jsem to zase odprodával. Ty ztráty zatím raději ani nesčítám. V grafu ukazujete, že třeba ta cena klesne pod ten spread a pak vyjede nahoru. To jsem tedy mezi tím ovšem přiřazen a získám to ETF, viz. výše? Jinak ta delta při ATM musí být na počátku při vypsání kolem 50, že?? Potom tedy jak ten podklad odjíždí vzhůru – a běží čas – tak ta delta klesá??
  Jinak ten příval videí je opravdu super. Možná by nezaškodilo zašťourat v té teorii o chlup hlouběji. :))
  Děkuji Ivan

  Odpovědět
  • Děkuji za zprávu Ivane,
   celý trading je riskantní. :) Dostáváme zaplaceno za to, že podstupujeme riziko. Je možné samozřejmě vypisovat OTM, ale potenciální ztráta je značně vyšší než potenciální zisk. Vše je vlastně o řízení rizika. Tak, jak výpis PUT spreadu používám, je popsáno ve SpreadMaster tréninkovém programu a nebo mě můžete vidět tyto obchody provádět živě každý týden v LIVE Roomu. Možnost přiřazení opcí je u amerického typu opcí kdykoliv v průběhu obchodu. Osobně moc nedržím vypsané opce až do expirace, pokud nejsou v bezpečné zóně. Pokud cena klesne v průběhu pod spread, tak nejste automaticky přiřazen. Ano, delta klesá.

   Jinak v teorii i vpraxi „šťourám“ o 1000 chlupů hlouběji právě v tréninkových programech a LIVE Roomu.
   Toto je jen úvodní video.
   Tuto strategiii konkrétně rozebírám do hloubky v tomto programu: https://tradesmart.lpages.co/opcniwebinar/
   Věřím, že to pomůže.
   DK

 8. Ahoj Dominiku

  Když v Thinkorswim chci zadat spread, tak při prvním zadání pro PUT výpis mi správně hlásí program např max profit 100 USD, loss 20 000 USD, při přidání ochrany to však ale vyjede na profit 20 000 USD, loss 20 000 USD. Jde tedy o to, že se částky nezredukují do řádů desítek/stovek a když chci zkusit obchodovat s kapitálem 500 USD, tak mě systém nepustí do nákupu. Nějaký tip co s tím?

  S pozdravem Petr

  Odpovědět
 9. Dobry den,

  Moc Vam dekuji za videa jsou bozi :) Mam jednu otazku. Moc neruzumim jaky je rozdil mezi CALL debit spreadem a PUTT credit spreadem. Mohla bych poprosit o vysvetleni?

  Dekuji, Martina

  Odpovědět
 10. Zdravím,
  nějak mi nedochází proč je lepší vypisovat put creditní spread kde mám RRR 1:1 když můžeme koupit nahou call opci a při předpokládaném růstu inkasovat daleko víc? Je to z důvodu že tady budeme v profitu i když bude cena těsně nad naším strikem díky časovému úpadku? Zatímco při nákupu call opce by jsme v tomto případě byly break even nebo v mínusu kvuli zápornému časovému ůpadku?

  Odpovědět
  • Ano, přesně tak. Ten problém je, že ne vždy cena jde výš, když si to myslíme. Záleží, jaký strike nebo deltu na call opci budete mít. U OTM to může i jet vaším směre, ale pokud to bude málo, tak přesto proděláte peníze. Pokud se vám nedaří být konzistentní s nákupem call opcí, tak přejděte na výpis Put credit spreadu – výrazně se vám zlepší výsledky.

 11. Dobrý den, Dominiku,

  není mi jasné, v jaké situaci vypisujete PUT kreditní spread a kdy nakupujete Call debitní spread. Respektive jaký je rozdíl v těchto strategiích. Pokaždé spekuluji nad tím, že podkladové aktivum půjde nahoru:

  – u PUT kreditního spreadu nad vypsaný Strike PUT opce
  -u CALL debit spreadu nad vypsaný strike CALL opce

  Striky je možné zvolit v obou případech stejně. Díky za odpověď :-)

  Odpovědět
  • Dobrý den Josefe,

   děkuji za dotaz. Výpis put credit spreadu za mě bude vždy konzervativnější varianta s větší pravděpodobností na úspěch, protože stojíte na straně časového úpadku. Creditní spread volím, když je vyšší IV a nebo můj výhled není až tak silně býčí. U call debitu (záleží, jaké jsou zvolené striky) většinou spekuluji na větší pohyb, při nižší IV, ale při správném nastavení není tak důležitá a používám je s pozitivním RRR. Těžko se to popisuje takto v komentáři – přijďte do LIVE Roomu, kde vysílám živě každý týden a zadávám tam credit i debit spready a vysvětluji na daný obchod, proč volím danou strategii. Odkaz je zde: http://www.live.tradesmart.cz

 12. Zdravím Dominiku. V pátek sem udělal svůj první short put spread a za pár hodin jsem tam měl již pěkný zisk. Jenže dnes v neděli mám najednou ztrátu u obou opcí 80USD to dáva 160USD ztrátu. Nechápu jak je to možné, myslem jsem si, že se nic takového v neděli nemůže stát. Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  • Zdravím Pavle, doporučuji se mimo obchodní hodiny do platformy vůbec nedívat. Platformy většinou ukazují nesmyslná čísla. Reálná čísla platforma ukazuje pouze v obchodní dny našeho času 15:30 – 22:00. Pozor na období, kdy je změna času a trh otevírá už ve 14:30 a zavírá ve 21:00.

Napsat komentář

Extra sleva na všechny tréninky a LIVE Roomy. Pouze do neděle 26.5.

Days
Hours
Minutes
Seconds