fbpx

Typy opcí - CALL a PUT opce

V tomto videu se podíváme na typy opcí a rozdíly mezi call a put opcemi. Pokud jste na začátku nebo jste úplný nováček v tomto byznysu, tak myslím, že je velmi důležité vědět a znát rozdíly mezi call a put opcemi, protože je to takový stavební kámen na kterém pak stojí jednotlivé opční strategie. Dobrá zpráva je, že i když může znít výraz CALL a PUT složitě – není to vůbec pravda.

Co jsou CALL a PUT opce?

Takže jak už jsem zde několikrát uvedl máme pouze 2 typy opcí. CALL opce a PUT opce. Oba typy můžeme nakoupit i prodat (neboli vypsat). Takže můžeme koupit call opci, prodat (neboli vypsat) call opci, koupit put opci i prodat put opci. Zůstaneme zatím u toho, že budeme opce pouze kupovat. Pokud nakoupíme call opci, tak to znamená že spekulujeme na rust ceny akcie. Předpokládáme, že cena akcie nebo jiného podkladového aktiva bude posilovat. Pokud nakoupíme put opci, tak to znamená že zaujímáme short nebo krátkou pozici na akcii a předpokládáme, že cena bude klesat. Čili budeme vydělávat, pokud cena akcie bude klesat.

Takže znovu, pokud nakoupím call opci, tak vydělám, když cena půjde nahoru a pokud koupím put opci, tak vydělám když cena půjde dolů. Takhle snadné to je! Žádná věda, uvidíte, že ty nejziskovější strategie jsou založené právě pouze na nákupu opcí a podle signálu a strategie budeme buď kupovat call opce nebo put při signálu do shortu. Samozřejmě pak probereme konzistentní strategie, kde vypíšeme opci a s tím, jako pojistku koupíme opci a vytvoříme tzv. spread, ale ted je důležité, aby jste věděli, že jsou tady call opce a put opce, které můžeme nakupovat a prodávat.

V dalším videu probereme rozdíly mezi výpisem a nákupem opcí a podíváme se na to, jak se jednotlivé opce chovají.

Dotazy pište buď to do komentářů nebo na mail: dominik@tradesmart.cz

< Zpět na předchozí video "Rozdíly mezi akciemi a opcemi"           

Následující video: Rozdíl mezi kupováním a výpisem opcí >

< Zpět na nástěnku
 


Klikněte sem a začněte

2 komentáře u „Typy opcí – CALL a PUT opce“

  1. nákup call opce – na vyšším striku (ceně) než je aktuální cena – býci
    nákup put opce – na nižším striku (ceně) než je aktuální cena – medvědi

    Odpovědět
    • Zdravím,
      call opci můžete nakoupit i na nižším striku než je aktuální cena a put opci můžete nakoupit i na vyšším striku než je aktuální cena. Strike si lze libovolně zvolit. Záleží na vás, jestli budete chtít kupovat ITM, ATM nebo OTM opce. To budu probírat v dalších videích.

Napsat komentář

Extra sleva na všechny tréninky a LIVE Roomy. Pouze do neděle 26.5.

Days
Hours
Minutes
Seconds