fbpx

Co to je Williams %R? Trading Terminologie!

Co to je Williams %R?

Tento indikátor byl vyvinut Larrym Williamsem, vydavatelem a propagátorem obchodních materiálů v roce 1966.

Williams %R, někdy nazývaný jako Williams Percent Range, je ukazatelem hybnosti, který měří overbought a oversold úrovně srovnatelné se stochastickým oscilátorem.

Jeho účelem je zjistit, zda se akciový nebo komoditní trh obchoduje blízko HIGH hodnot nebo LOW hodnot, nebo někde mezi nimi, jeho nedávného obchodního rozpětí.

Williams %R se používá k vytvoření vstupních a výstupních bodů na trhu.

Williams %R se řadí do skupiny oscilátorů.

Nejčastěji se Williams %R používá s periodou nastavenou na 14 (indikátor pro svůj výpočet použije data za posledních 14 období).

Williams %R pracuje velmi dobře, pokud jde trh do strany.

Pokud je trh v trendu může indikátor produkovat mnoho falešných signálů.

 

 

Výpočet

Rovnice používaná pro výpočet Williams %R vypadá takto:

%R = (nejvyšší HIGH – závěrečná cena) / (nejvyšší HIGH – nejnižší LOW) x -100

První úloha, kterou musí obchodník, investor nebo analytik splnit, aby tato rovnice měla smysl, je určit sledované období; nejvyšší HIGH a nejnižší LOW hodnota se vztahují na zadané časové období.

Z toho mohou obchodníci a analytici zjistit, zda se trh s akciemi nebo komoditami obchoduje blízko HIGH hodnoty nebo LOW hodnoty nebo někde uprostřed svého nejnovějšího obchodního rozpětí.

Williams %R je populární indikátor, protože má pozoruhodnou schopnost signalizovat tržní obrat v nejméně jednom až dvou obdobích v budoucnu.

Obchodníci konkrétně závisí na tom, že indikátor Williams %R neočekává pouze zvrácení trhu, ale také určuje podmínky překoupených a přeprodaných trhů.

[clickToTweet tweet=“Williams %R osciluje od hodnoty 0 do hodnoty -100.“ quote=“Williams %R osciluje od hodnoty 0 do hodnoty -100.“]

Když indikátor vytváří hodnoty od 0 do -20, znamená to, že podmínky nasvědčují překoupenému trhu.

Pokud jsou hodnoty od -80 do -100, znamená to, že podmínky nasvědčují přeprodanému trhu.

Larry R. Williams

Larry Richard Williams (narozený 6. října 1942) je americký autor, obchodník s akciemi a komoditami a politikem ze státu Montana.

Larry Richard Williams vytvořil řadu indikátorů na trhu, mezi něž patří Williams %R, Ultimate oscilátor, indexy COT a další.

V listopadu 2014 na výstavě Traders Expo v Las Vegas zaznamenal Larry Williams sérii čtyř videí o svých 50 a více letech obchodování.

Zabýval se tématy, jako jsou indikátory, řízení rizik, údaje COT atd.

Videa jsou k dispozici a archivována.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: Spotový kurz.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.