Co to je Proprietary Trading? Trading Terminologie! - TradeSmart.cz

Co to je Proprietary Trading? Trading Terminologie!

Co to je Proprietary Trading?

Proprietary Trading je, když firma nebo banka investuje pro své vlastní přímé tržní zisky, namísto vydělávání komisionárních peněz od klientů.

Tento typ obchodování nastává tehdy, když se firma rozhodne profitovat z trhu, a nikoli z provizí s nízkou marží, kterou získává ze zpracování obchodů.

Firmy nebo banky, které se zabývají Proprietary Tradingem, se domnívají, že mají konkurenční výhodu, která jim umožní získat nadměrné výnosy.

Proprietary Trading, známý také jako obchodování s obchodními příjmy, se děje, když obchodník na velké finanční instituci – často makléřské společnosti nebo investiční banky – využívá vlastní kapitál a rozvahu organizace k provádění finančních transakcí.

Tyto obchody jsou obvykle spekulativní povahy a produkty jsou často deriváty nebo jiné složité investiční nástroje.

Existuje řada různých strategií, které tyto firmy implementují od globálních makroekonomických strategií, arbitráží nebo dokonce na základě fundamentálních analýz.

Většina z těchto firem má významné zdroje, které mohou využít k získání informovanějších obchodních rozhodnutí, což jim dává významnou výhodu oproti maloobchodníkům.

 

 

Výhody Proprietary Tradingu

Existuje mnoho výhod, které Proprietary Trading dává finanční instituci, nejvíce pozoruhodně zvýšené zisky.

Když makléřská firma nebo investiční banka obchoduje jménem svých klientů, získává výnosy ve formě poplatků a provizí.

Tyto peníze mohou být buď měkké nebo tvrdé, ale obvykle představují velmi malé procento z celkové investované částky nebo získaných zisků.

[click_to_tweet tweet=”Proprietary Trading na druhé straně umožňuje instituci realizovat 100 % zisků získaných z investice.” quote=”Proprietary Trading na druhé straně umožňuje instituci realizovat 100 % zisků získaných z investice.”]

Druhou výhodou je, že instituce je schopna hromadit cenné papíry.

To pomáhá dvěma způsoby.

Za prvé, jakýkoli spekulativní inventář dovoluje instituci, aby ji nabídla svým klientům, kdyby to jinak neměla.

Za druhé, pomáhá těmto institucím připravit se na trhy s nízkými nebo nelikvidními cenami, když se stává těžké nakupovat cenné papíry na otevřeném trhu.

Proprietary Trading umožňuje finanční instituci stát se vlivným tvůrcem trhu tím, že poskytuje likviditu na konkrétní cenný papír nebo skupinu cenných papírů.

 

 

Příklad

Aby byl Proprietary Trading efektivní, vlastní obchodní kancelář je zpravidla oddělena od jiných obchodních kanceláří.

Tento úřad je zodpovědný za část příjmů finanční instituce, které nesouvisejí s žádnou klientskou prací, a působí poněkud autonomně.

Vlastní obchodní kanceláře však mohou fungovat jako tvůrci trhu, jak je uvedeno výše.

Tato situace nastává, když si klient přeje obchodovat s velkým množstvím jediného cenného papíru.

Vzhledem k tomu, že pro tento typ obchodu není mnoho kupujících či prodejců, Proprietary Trading bude působit jako kupující nebo prodávající, čímž zahájí druhou stranu obchodu s klienty.

 

Jak se stát ‘Prop’ obchodníkem?

Chcete-li získat přístup k větší kupní síle, výkonným zdrojům a strukturovaným provizím, pak vás čekají velké překážky, které musíte předtím překonat.

Jednou z největších překážek je absolvování testů Series 7 nebo Series 56.

Vzhledem k tomu, že tyto firmy jsou silně regulovány, SEC požaduje, abyste provedli tyto testy předtím, než se budete moci podílet na vlastních obchodních činnostech.

Licence pokrývají obecné znalosti trhu, osvědčené postupy a pravidla dodržování předpisů.

Series 7 je obvykle jedním z prvních testů, který investoři podniknou, a pokud je vaše licence aktivní, nebudete muset absolvovat Series 56.

Závěr

Proprietary Trading není pro každého a vyžaduje si, abyste se vyrovnali s nejistotou, že nedostanete stabilní výplatu a s možností ztráty obchodního kapitálu.

Nicméně, pokud vyděláváte konzistentní peníze, ale potřebujete více kupní síly, aby se vaše obchodní hra mohla posunout na další úroveň, pak to může být pro vás výhodný typ obchodování.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: Binární opce.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

 

Pomohlo vám toto video nebo článek? Dostávejte videa a signály jako první:

 

 

 

 

Napsat komentář