fbpx

Základy obchodování s opcemi

Opce se můžou jevit pro začátečníka, jako velmi komplikované, ale opak je pravdou, myslím, že jsou tou nejjednoduší cestou, jak obchodovat na burze. S opcemi můžete obchodovat akcie, měny, komodity i futures.

Opce jsou efektivnějším a bezpečnějším nástrojem, jak obchodovat na burze.

Opce jsou levnejší a pokud víte, jak s nimi obchodovat, tak bezpečnější a efektivnější cestou, jak kupovat např. akcie, komodity nebo měny. Pokud kupujete opce, tak máte omezené riziko a neomezený zisk, který se dle určitých okolnosti zhodnocuje exponenciálně. A pokud směr netrefíte, můžete prodělat jen to, co jste do obchodu vložili i když daná akcie bude stát 0. S opcemi můžeme vydělávat, jak směrem dolu, tak směrem nahoru i navíc směrem doprava.

Ano, s opcemi můžete vydělávat i když netrefíte směr.

Pokud trh nejde podle vašeho směru, jen se pohybuje v určité rozmezí můžete zvolit strategii, která benefituje na časovém úpadku a je vám tak jedno, jakým směrem se akcie pohybuje.

S opcemi můžeme obchodovat spekulativně i konzervativně. Velké hedgové fondy je často používají pro hedgování svých pozic.

Opce můžete kupovat a prodávat neboli vypisovat. Když koupíme 1 opci na akcii AAPL, tak to znamená, jako kdyby jsme koupili 100 akcií AAPL. Pro obchodování s opcemi tudíž nepotřebujete tolik peněz, jako pro obchodování s akciemi.

Jaké jsou typy opcí?

Jsou dvě varianty opcí – CALL opce a PUT opce. Obě varianty můžete koupit nebo prodat. Nejdříve zůstaneme u nakupování opcí. Pokud na základě naší strategie budeme chtít směrově spekulovat na růst nějaké akcie, tak budeme kupovat CALL opce, pokud bychom chtěli obchodovat směrem dolů, tak budeme kupovat PUT opce.

Objevte sílu obchodováním s opcemi.

Přihlašte se k odběru denních videí s opcemi, dostávejte signály a naučte se úspěšné opční strategie, které můžete začít obchodovat již zítra. Více na Opce-jednoduse.cz >

 

Extra sleva na všechny tréninky a LIVE Roomy. Pouze do neděle 26.5.

Days
Hours
Minutes
Seconds