Margin nebo Cash účet? Jaké jsou rozdíly a jaký účet si pro své obchodování zvolit?

Pokud stojíte před založením reálného účtu u brokera, tak si můžete zvolit, zda budete chtít Margin účet a nebo Cash účet. V tomto článku vám popíši, jaké jsou mezi nimi z mého pohledu hlavní rozdíly a jaký účet si pro své obchodování zvolit.

Jak už vyplívá z názvu Margin, tak u tohoto typu účtu dostanete od brokera “půjčku”, takže můžete obchodovat s více penězi, než ve skutečnosti máte. Pokud budete obchodovat s opcemi na Margin účet, tak vám obchody vezmou daleko menší Buying Power (nákupní sílu) z vašeho účtu než v případě Cash účtu. Na tento typ účtu můžete provádět všechny opční strategie a můžete také shortovat samotné akcie. Nevýhoda je zde u účtů, které mají velikost pod 25 000 USD. Pokud máte méně než 25 000 USD, tak nemůžete obchodovat intradenně. Respektivě nemůžete udělat více jak 3 obchody za týden (5 pracovních dní). Platí to pro opce i akcie.

Naopak u Cash účtů můžete mít neomezený počet obchodů za den, dokud budete mít na další nákup opcí nebo akcií kapitál, ale v případě opcí nemůžete používat všechny opční strategie. S Cash typem můžete obchodovat tyto opční strategie: Writing of Covered Calls, Buying Protective Puts, Buying Calls, Buying Puts, Collars a Cash-Covered Puts. To znamená, pokud máte svoje opční obchodování založené pouze na nákupu call/put opcí nebo akcií, tak s Cash účtem můžete obchodovat intradenně i pokud máte menší kapitál než 25 000 USD. V případě, že budete obchodovat i s akciemi, tak s tímto účtem nelze akcie shortovat (spekulovat na pokles), ale místo toho můžete nakupovat PUT opce.

Těch rozdílů je tam samozřejmě více, ale tohle jsou z mého pohledu hlavní rozdíly. Takže pokud bych to měl shrnout, tak v případě, že chcete obchodovat s opcemi spíše konzervativně a swingově nebo dlouhodobě, tak bych doporučil zvloit Margin účet. Pokud budete chtít obchodovat s akciemi, tak můžete i shortovat, ale je třeba pamatovat na to, že pokud nemáte více jak 25 000 USD, tak nemůžete obchodovat intradenně. Můžete udělat pouze 3 obchody za 5 dní.

V případě, že budete chtít s opcemi obchodovat intradenně – kupovat call/put opce a nemáte větší účet než 25 000 USD, tak je potřeba zvolit Cash účet. Je akorát potřeba si uvědomit, že zde nemůžete praktikovat všechny opční strategie. Pouze výše uvedené a pokud obchodujete s akciemi, tak je nelze shortovat.

V případě, že máte větší účet než 25 000 USD, tak bych osobně volil Margin účet, kde můžete zaměstnávat všechny opční strategie, shortovat akcie a obchodovat i intradenně.

Po založení účtu si samozřejmě kdykoli typ účtu můžete změnit, takže to u prvotní registrace není zavazující.

 

Doufám, že to pomohlo.

V dalším článku se podíváme na to, jak založit účet u TradeStation >>.


 

 

2 komentáře u „Margin nebo Cash účet? Jaké jsou rozdíly a jaký účet si pro své obchodování zvolit?“

 1. Zdravím Tě,
  sleduji Tvoje videa, zvažuji absolování nějakého kurzu, protože jsem začátečník.
  Rád bych obchodoval swingově ale mám možnost začít obchodovat pouze s cca 1000USD.
  Jaký zvolit typ ůčtu ?
  díky za info
  František

  • Zdravím Františku,

   děkuji za zájem. Na začátek doporučuji SpreadMaster tréninkový program zde: https://tradesmart.lpages.co/opcniwebinar/ Brokeři mají doporučený minimální kapitál pro margin účty většinou okolo 2000 USD (TastyWorks a TradeStation), ovšem účastníci tréninku obchodují na margin účtu i s 1000 USD. Pro spreadové strategie je potřeba mít Margin účet. Na cash účet minimální vklad není. Budu se těšit na spolupráci. DK

Napsat komentář