fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Budoucnost AI analýzy akcií je tady! Přihlaste se na živé vysílání v neděli 19.5. od 20:00.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra slevy na kurzy, LIVE Room a TradeStreet! Platí jen do neděle 17.3.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Margin nebo Cash účet? Jaké jsou rozdíly a jaký účet si pro své obchodování zvolit?

Pokud stojíte před založením reálného účtu u brokera, tak si můžete zvolit, zda budete chtít Margin účet a nebo Cash účet. V tomto článku vám popíši, jaké jsou mezi nimi z mého pohledu hlavní rozdíly a jaký účet si pro své obchodování zvolit.

Jak už vyplívá z názvu Margin, tak u tohoto typu účtu dostanete od brokera „půjčku“, takže můžete obchodovat s více penězi, než ve skutečnosti máte. Pokud budete obchodovat s opcemi na Margin účet, tak vám obchody vezmou daleko menší Buying Power (nákupní sílu) z vašeho účtu než v případě Cash účtu. Na tento typ účtu můžete provádět všechny opční strategie a můžete také shortovat samotné akcie. Nevýhoda je zde u účtů, které mají velikost pod 25 000 USD. Pokud máte méně než 25 000 USD, tak nemůžete obchodovat intradenně. Respektivě nemůžete udělat více jak 3 obchody za týden (5 pracovních dní). Platí to pro opce i akcie.

Naopak u Cash účtů můžete mít neomezený počet obchodů za den, dokud budete mít na další nákup opcí nebo akcií kapitál, ale v případě opcí nemůžete používat všechny opční strategie. S Cash typem můžete obchodovat tyto opční strategie: Writing of Covered Calls, Buying Protective Puts, Buying Calls, Buying Puts, Collars a Cash-Covered Puts. To znamená, pokud máte svoje opční obchodování založené pouze na nákupu call/put opcí nebo akcií, tak s Cash účtem můžete obchodovat intradenně i pokud máte menší kapitál než 25 000 USD. V případě, že budete obchodovat i s akciemi, tak s tímto účtem nelze akcie shortovat (spekulovat na pokles), ale místo toho můžete nakupovat PUT opce.

Těch rozdílů je tam samozřejmě více, ale tohle jsou z mého pohledu hlavní rozdíly. Takže pokud bych to měl shrnout, tak v případě, že chcete obchodovat s opcemi spíše konzervativně a swingově nebo dlouhodobě, tak bych doporučil zvloit Margin účet. Pokud budete chtít obchodovat s akciemi, tak můžete i shortovat, ale je třeba pamatovat na to, že pokud nemáte více jak 25 000 USD, tak nemůžete obchodovat intradenně. Můžete udělat pouze 3 obchody za 5 dní.

V případě, že budete chtít s opcemi obchodovat intradenně – kupovat call/put opce a nemáte větší účet než 25 000 USD, tak je potřeba zvolit Cash účet. Je akorát potřeba si uvědomit, že zde nemůžete praktikovat všechny opční strategie. Pouze výše uvedené a pokud obchodujete s akciemi, tak je nelze shortovat.

V případě, že máte větší účet než 25 000 USD, tak bych osobně volil Margin účet, kde můžete zaměstnávat všechny opční strategie, shortovat akcie a obchodovat i intradenně.

Po založení účtu si samozřejmě kdykoli typ účtu můžete změnit, takže to u prvotní registrace není zavazující.

 

Doufám, že to pomohlo.

V dalším článku se podíváme na to, jak založit účet u TradeStation >>.

12 komentářů u „Margin nebo Cash účet? Jaké jsou rozdíly a jaký účet si pro své obchodování zvolit?“

 1. Zdravím Tě,
  sleduji Tvoje videa, zvažuji absolování nějakého kurzu, protože jsem začátečník.
  Rád bych obchodoval swingově ale mám možnost začít obchodovat pouze s cca 1000USD.
  Jaký zvolit typ ůčtu ?
  díky za info
  František

  Odpovědět
  • Zdravím Františku,

   děkuji za zájem. Na začátek doporučuji SpreadMaster tréninkový program zde: https://tradesmart.lpages.co/opcniwebinar/ Brokeři mají doporučený minimální kapitál pro margin účty většinou okolo 2000 USD (TastyWorks a TradeStation), ovšem účastníci tréninku obchodují na margin účtu i s 1000 USD. Pro spreadové strategie je potřeba mít Margin účet. Na cash účet minimální vklad není. Budu se těšit na spolupráci. DK

 2. Zdravím Vás Dominiku,

  Chtěl bych Vás poprosit o ujasnění otázky ohledně platformy Tastyworks. Já jí proto začátek vidím jako dobrou volbu pro obchodování s opcemi, protože z mého pohledu je dobře přehledná.

  Dobrou volbou je podle mě i tím, že za otevření jedné opce je minimální poplatek 1 USD, za uzavření nic, za platformu nic, a neplatí se ani za to že budu dlouhodobě neaktivní a nebudu obchodovat ?

  Dále bych pro začátek na zkušenou zvolil cash účet, kde není podmínkou minimální vklad jako u marginu, takže je možno zkusit obchod s vkladem 100 – 1000 USD a je tam možné obchodovat intradenně ( v jeden den obchod otevřít a v ten samí den uzavřít ), ale jestli dobře rozumím, není zde možný používat strategie spreadové ? jako jsou Long Call, Puts spread a Short Call, Puts spread ?

  Hezký den, Michal

  Odpovědět
  • Zdravím vás Michale,

   děkuji za dotaz. Ano, za neaktivitu se nic neplatí. Neplatíte ani za data, pokud máte nafundováno. Pokud tam nebudou žádné peníze, tak cca po 14 dnech dostanete zpožděná data.

   Pokud budete začínat se spreadovými strategiemi, které budu učit v novém tréninku zde: https://tradesmart.lpages.co/credit-spready-pro-t%C3%BDdenn%C3%AD-p%C5%99%C3%ADjmy-z%C3%A1znam/ , tak bych volil margin účet. Ani zde není žádný limit. Je to pouze doporučená fundace, ale obchodníci v LIVE Roomu obchodují na margin i s 500 USD dle jejich informací. S margin účtem můžete udělat 3 intradenní obchody za týden, což je pro strategie, které obchoduji dostačující.

   Ať se daří!

 3. Dobrý den,

  děkuju za odpověd. Jak jsem četl v článku výše, když zvolím margin tak dostávám rovnou půjčku od brokera ale půjčovat si nechci. Jde při instalaci platformy půjčku zakázat ? Protože pokud ano, tak bych zvolil margin když umožňuje používat spread. strategie, narozdíl od cash.

  hezký den, Michal G.

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   pokud máte margin účet, tak je to margin, ale nemusíte využívat celý kapitál. Sám to dělám tak, že používám Money Management na můj kapitál nikoliv na celý margin. Případně napište brokerovi a zeptejte se. Od nich budete mít 100% odpověď.

 4. Zdravím Vás Dominiku.
  Neporozuměl jsem, zda-li je s Margin účtem pod 25000 USD možno otevřít opční Iron Condor, tedy 4 opce najednou.
  Děkuju Miloš Uhlíř.

  Odpovědět
  • Zdravím Vás Miloši,

   děkuji za dotaz. Ano, jakmile máte margin účet, tak můžete provádět tyto opční strategie, jako je Iron Condor. Není potřeba mít 25 000 USD. Můžete mít např. 2000 USD – margin účet a můžete provádět IC. Připojte se do LIVE Roomu, kde najdete, jak IC obchodovat a i mě ho uvidíte živě zadávat v trhu. https://live.tradesmart.cz

 5. Lze na cash učet otevřít caledářní spread. S tím že jej budu při jeho likvidaci likvidovat nejdřív vypsanou opci a následně koupenou opci?

  Odpovědět
  • Myslím, že na cash účtu nelze obchodovat spready nebo jsem to alespoň nikdy nezkoušel. Zkuste kontaktovat brokera, ale myslím, že to nelze. Případně se můžete zeptat v naší uzavřené Telegram skupině, kde jsou stovky obchodníků, kteří tento problém mohli již řešit. Pokud máte jakýkoliv kurz, tak se stačí v členské sekci přihlásit.

 6. Dobrý den,
  zadala jsem žádost o otevření účtu u Tastyworks, i po nahrání dokumentů je na obrazovce hláška, že žádost není kompletní. Je třeba počkat např. 1 pracovní den na ověření dokumentů a otevření účtu?
  Díky moc,
  Dana

  Odpovědět
  • Dobrý den, ano, určitě je potřeba pár dní počkat, ale pokud to píše, že žádost není kompletní, tak kontaktujte brokera a zeptejte se, co chybí.

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.