fbpx

Začínáte obchodovat nebo se Vám nedaří? Přihlaste se na březnový Trading LIVE Workshop. Začínáme 1.3.

Výsledky zhodnocení konzervativního účtu za březen 2018

Zdravím vás,

je tady začítek nového měsíce a to znamená – vyhodnotit ten minulý. Níže najdete můj aktuální stav na „konzervativním“ opčním účtu, který jsem si letos připravil pro studijní účely a můžete mě na tomto účtu vidět obchodovat opce také živě každý týden v Opčním Roomu.

 

Jaké opční strategie na tomto účtu obchoduji?

Převážně se jedná o debitní spready, výpisy kreditních spreadů, intradenní obchody s opcemi, kde nakupuji nahé call nebo put opce, straddle, strangle a butterfly. Strategie kombinuji dle vhodných tržních podmínek a technických setupů, které obchoduji.

 

Print screen z opční platformy TastyWorks

Riziko a money management

Riziko jednoho obchodu nepřesáhlo 2% z celkového kapitálu. V mnoha případech bylo riskované procento od 0,50%.

Počáteční kapitál byl 10 000 USD. Aktuální stav realizovaných obchodů je +1 354 USD. Zde by mělo být správně ještě o 303 USD více, protože 5. března mělo TastyWorks problémy s platformou a nešly zavřít čekající pokyny. Vše se mi naplnily a nemohl jsem je zavřít. Inkasoval jsem tak ztrátu 303 USD, kterou mi TastyWorks obratem vrátili. Je to vidět dle print screenu níže. Bohužel v Realizovaném P/L se to již nepromítne, takže opravdový zisk je zatím 1 354 + 303 = 1 657 USD. Čili za poslední 2 měsíce je zde zhodnocení účtu 16,57%.

Na konci února byl stav + 784 USD

Na konci března je stav + 1 657 USD

Celkový zisk za březen 2018 je: 873 USD.

Zhodnocení celkem: 16.57%

 

Shrnutí

V předchozím měsíci jsem riskoval na jeden obchod 1%. V březnu jsem riziko o něco zvýšil, ale nepřekročil 2,5%. Stále jsme ve velmi volatilním trhu, který nemá žádný trend. Snažím se držet portfolio v opatrnosti. I tak jsem s dalšími cca 8% zhodnocení účtu za měsíc i v tomto tržním prostředí na konzervativní účet spokojený. Nejčastěji používám debitní spready, výpis put spreadů, strangle a krátkodobé opce pro intradenní obchody.

Velikost účtu jsem zvolil tak, abych byl co nejblíže svým studentům, kteří začínají obchodovat a viděli, že lze konzistentně s „malým“ účtem obchodovat tyto opční strategie. Používám strategie, kde se snažím mít pozitivní RRR od 1:1,5 až 1:5. Dává mi to prostor, že se mohu vícekrát mýlit a stále být v zisku.

Obchody na tomto účtu můžete sledovat každý týden v Opčním Roomu. Jedná se o reálný účet vedený u TastyWorks. Sami si to u nich můžete ověřit. TastyWorks aktuálně nenabízí demo účet. :)

Pokud by vás zajímali strategie, které používám, tak se přihlaste na tento webinář, kde vysvětluji, jak a proč obchoduji právě debitní spready a jak docílit pozitivního RRR i s opcemi.

O výsledcích vás budu dále informovat.

 

Report z předchozího měsíce najdete tady.

Vidíme se na webináři nebo v Opčním Roomu.

Dominik Kovařík

 

2 komentáře u „Výsledky zhodnocení konzervativního účtu za březen 2018“

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.