Lze trhy načasovat? Nebo je lepší vstupy a výstupy nečasovat?

Záleží, jaký obchodní styl a nástroje používáte.

Když to vezmu z pohledu opcí, tak ten problém je, že vždy musíme vybrat expiraci.

Tady je několik chyb, které jsem dělal s výběrem expirace:

1) Neměl jsem daný konkrétní časový rámec, na kterém jsem do obchodu vstupoval. Toto se velmi často stane, když vám přijde váš setup na více časových rámcích.

2) Nedíval jsem se na strukturu a flow dané akcie. Historické pohyby mnohé prozradí, např. jak dlouho v průměru trval pohyb, na který nyní spekuluji.

3) Nevěděl jsem, v jakém a jak volatilním tržním prostředí se nacházíme.

4) Byl jsem moc fixovaný na zbývající počet dnů do expirace a neměl jsem pak objektivní pohled na trh.

5) Pokud jsem odhadem spočítal, že by pohyb mohl přijít za 30 dní, tak jsem nakoupil opce na 30 dní.

Toto je několik chyb, které není snadné vychytat s opcemi a časováním trhu.

Pokud tyto věci řešíte, tak zvolte více času. To udělá váš obchod více konzervativní, ale v sérii obchodů zároveň více konzistentní, protože trh není snadné načasovat.

Pokud nakoupíte např. opci na 100 dni, tak to neznamená, že ji 100 dní musíte držet. V Invest Master strategii se mi kolikrát stane, že obchod zavírám druhý den nebo třeba za 2 týdny se 100% zhodnocením.

A ty, co jdou proti mě, tak mám alespoň čas bránit a přinést dodatečný income.

Je dobré dát také trhu větší prostor, aby se projevil a vědět, kdy jde o běžný pohyb vs NE-běžný pohyb k tomu vám pomůže znát ATR.

I u nesměrových opčních strategií je časování důležité. Více času vás dostane dále od trhu a dá větší prostor pozici řídit. Záleží samozřejmě na časovém rámci daného obchodu.

Buďte trpělivý a pokud máte potíže s časováním trhu, tak si jednoduše kupte více času a použijte informace, které jste se tady dozvěděli. Mělo by to pomoci, ale jen prosím pamatujte: Nezkoušejte to na 2 obchodech. Je potřeba to provést minimálně na 25.

DK

 

Pomohlo vám toto video nebo článek? Dostávejte videa a signály jako první:

 

 

 

 

Napsat komentář