fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Budoucnost AI analýzy akcií je tady! Přihlaste se na živé vysílání v neděli 19.5. od 20:00.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

20% sleva na první členství v LIVE Roomu. Končí 30.6.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Squeeze indikátor – trendový indikátor, který vás upozorní na chystající se pohyb

Zdravím Vás,

často mě vidíte posílat obchody se Squeeze signálem a mnozí z vás se mě ptají, co je to Squeeze indikátor a jak funguje? V tomto článku se budu snažit odpovědět na všechny vaše dotazy a přiblížit vám, co je to Squeeze indikátor, jak funguje a jak jej používám ke svému obchodování.

Pravděpodobně víte, že právě s tímto indikátorem chytám jedny z nejlepších obchodů v Trading LIVE Roomu, kde vysílám každý týden živě a obchoduji LIVE.

Squeeze indikátor funguje na jakákoliv aktiva. Od akcií, indexů, komodit, měn i kryptoměn. Je to trendový break out indikátor, který nás upozorní na další chystající se pohyb. Squeeze indikátor funguje velmi jednoduše a je složen ze 3 běžně dostupných indikátorů, které jsou snad v každé trading platformě. Jsou to Bolingerovy pásy, Keltnerovy pásy a Momentum. Níže na obrázku můžete vidět jednotlivé indikátory. Bílé pásy představují Bolingerovy pásy, červené Keltnerovy a ve spodu obrázku je vložen Momentum indikátor. Squeeze signál se nám objeví v momentě, kdy se dostanou Keltnerovy pásy do Bolingerových. Tyto místa jsem vyznačil žlutým obdélníkem. Znamená to, že v tomto případě EUR/USD se dostal do klidného, úzkého pásma a nabírá energii na další pohyb. Trend a Momentu nám po té řekne, jakým směrem pravděpodobně cena bude směřovat.

squeeze

Protože všechny tyto indikátory nejsou pro mě v grafu příliš přehledné, tak používám EMP Squeeze indikátor, který mi tyto signály ukáže velmi přehledně. Pokud se dostanou Keltnerovy pásy do Bolingerových, tak se nám rozsvítí na indikátoru červené tečky. Toto beru, jako upozornění, že se chystá další pohyb. Danou akcii pak dále sleduji a podle trendu a momenta vstupuji do pozice. Pokud je momentum negativní, tak to signalizuje tmavě zelená na histogramu a pokud je pozitivní, tak se zobrazí světle zelená, jak můžete vidět na obrázku níže.

squeeze indikátor

Jak už jsem uvedl, Squeeze indikátor funguje na jakémkoliv trhu a jakémkoliv časovém rámci. Obecně platí, že signál z týdenního grafu je daleko silnější a bude trvat delší dobu než signál z 15 min. grafu. Nedoporučoval bych obchodovat dle Squeeze signálu na menším než 5 min grafu, protože tam ukazuje celkem dost falešných signálů. Ty lze eliminovat tím, že budete brát signály pouze ve směru denního nebo hodinového trendu.

Squeeze signál dává také výhodu opčním obchodníkům, protože dostáváte signál, když je trh v klidu, většinou má nízkou IV (volatilitu) a tím pádem kupujete levné opce se správným načasováním. Prodáváte pak opce po potvrzení signálu, kdy dostanete nejen cenový pohyb podkladového aktiva ve váš prospěch, ale i vyšší IV opcí, což je pro směrové opce to nejlepší.

Sám mám založených několik technických strategií na Squeeze indikátoru, které obchoduji na růstové akcie, které již splňují specifické podmínky. Podrobně celé tyto koncepty rozebírám v tréninku HomeRun Master i s nejaktuálnějším nastavením tohoto indikátoru pro obchodování akcií.

Klikněte sem a přehrajte si úvodní trénink zdarma >

Doufám, že to pomohlo.

Ať se Vám daří!

Dominik Kovařík

13 komentářů u „Squeeze indikátor – trendový indikátor, který vás upozorní na chystající se pohyb“

  • Zdravím, indikátor lze použít pro platformu MetaTrader, TradeStation a další. Platforma Think or Swim jej má dokonce v základu. Pro platformu MetaTrader a TradeStation si můžete přesně tento indikátor, který používám stáhnout v členské sekci na forex-jednoduse.cz.

   Ať se daří!

 1. Zdravím, půjde použít i v platformě xstation 5 ? Pokud si zaplatím kurz jakým způsobem mi xtb proplatí těch 50% kurzovného pokud u nich již mám reálný účet? Díky Dreiseitl

  Odpovědět
  • Zdravím, děkuji za dotaza za zájem o kurz. Indikátor je určen pro platformu Meta Trader, xStation je pouze webová aplikace. XTB ale používá MetaTrader, takže tam to fungovat bude. Pokud máš již u XTB účet, tak je to velmi jednoduché. Stačí jim zaslat fakturu za kurz, kterou ode mě dostaneš. Kompletní video návod a podmínky na proplacení najdeš přímo v kurzu. V případě více informací a dotazů mě neváhej kontaktovat přímo na můj mail: dominik@tradesmart.cz. Ať se ti daří a těším se na tebe v kurzu!

 2. Zdravím všichni,

  ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem právě nahrál nová videa v Opční sekci, tak si je nezapomeňte přehrát zdarma zde.

  A pokud jste úplný začátečník, tak jsem pro vás připravil video průvodce, který vám pomůže na vašem začátku s investováním a tradingem. Nezačínejte obchodovat, aniž byste si přehráli tyto videa.

  Klikněte sem a přehrajte si všechna videa. Jsou úplně zdarma. Rád uslyším, co si o nich myslíte.

  A pokud byste stále potřebovali pomoci na vaší cestě tradingem a investováním, poté co si přehrajete tyto videa, tak mě kontaktujte a osobně vám pomohu.

  Odpovědět
 3. Dobrý večer Dominiku.
  Chtěl jsem se zeptat v TOS našel jsem jen TTM Sqezze funguje stejně jako ten co používáte?
  Děkuji za odpověd
  Dawid

  Odpovědět
  • Dobrý den Dawide,

   děkuji za dotaz. Je možné, že se může o něco lišit, ale měl bych fungovat podobně. Sám TOS nepoužívám, takže neznám detailní nastavení.

   Ať se daří!
   DK

  • Dobrý den Dominiku, zatím bohužel nelze. Osobně grafy v TastyWorks vůbec neanalyzuji, protože za mě jsou špatné.:( Tradingview nebo TradeStation jsou za mě TOP platformy na grafy.

 4. V článku výše je nedostatečně vysvětleno Momentum, v podstatě není sděleno, co indikuje, k čemu slouží. Mj. v článku uvádíte:
  1.) „Pokud je momentum negativní, tak to signalizuje tmavě zelená na histogramu a pokud je pozitivní, tak se zobrazí světle zelená“. Jenže, když se na momentum podívám, tak vidím, že světle i tmavě zelená je jak v kladných (0 až 2000), tak záporných číslech (0 až -5000).
  2.) „Podle trendu a momenta vstupuji do pozice“. Co to znemaná? Chybí vysvětlení, na základě čeho v momentu se rozhodnete pro vstup do pozice a do jaké (short,long,opce). Co se tedy skrývá za slovíčkem „podle“?

  Prosím o vysvětlení, děkuji.

  Odpovědět
  • Děkuji za dotazy. Toto je pouze hrubý všeobecný článek, který tento indikátor popisuje. V tréninkovém programu HomeRun Master zde: https://www.tradesmart.cz/homerun-master-trenink/ a v Trading LIVE Roomu: https://live.tradesmart.cz , kde obchoduji živě mě můžete vidět obchodovat dle tohoto indikátoru. V tréninkovém programu mám několika hodinové lekce zaměřené pouze na obchodní strategie s tímto indikátorem a jeho aktuálním nastavením, které používám. Vše je vysvětleno tam i s ukázkami reálných obchodů, které tam i postupně přidávám.

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.