Jak nejsnáze nafundovat účet u Interactive Brokers a převést koruny na dolary

 

Zdravím vás,

v tomto videu uvidíte, jak nejsnáze nafundovat neboli poslat peníze na účet u Interactive Brokers.

Při zakládání účtu jsem zvolil, že chci obchodovat v USD.

Toto ale neznamená, že na účet u Interactive Brokers musíte dolary posílat.

Znamenalo by to provést zahraniční platbu a vyměnit CZK na USD, což by přineslo nemalé poplatky bankám.

Zjistil jsem, že tomu všemu se lze vyhnout a k Interactive Brokers poslat přímo koruny.

A ty poté směnit na dolary.

Takže své bance nezaplatíte žádný poplatek za převod peněz a jediné, co je potřeba zaplatit je poplatek Interactive Brokers ve výši 2,50 USD za směnu CZK na USD.

POZOR! Poplatek ve výši 2,50 USD se platí pravděpodobně pouze, pokud převádíte více jak 25 000 USD. Jinak je poplatek vyšší. V mé platformě mi to ukazuje poplatek 44 USD.

Vše je velmi rychlé a snadné.

Peníze dorazily na účet do 24 hodin a směněno na USD bylo téměř hned.

Vše podrobně rozebírám ve videu.

Doufám, že to pomohlo.

DK

12 komentářů u „Jak nejsnáze nafundovat účet u Interactive Brokers a převést koruny na dolary“

 1. Dobrý den, pokud mám nafundovaný účet v KČ u IB a chci do USD převést pouze část KČ jak zadat příkaz ?

  Odpovědět
 2. Preco IB nuti vyplnit pri registracii, ze vyplnat take veci, ze mam net worth viac ako 100 000$ alebo ze musim vyplnit, ze mam minimalne dobre skusenosti s investovanim? To predtym nebolo?

  Odpovědět
  • Uz som nasiel v druhom clanku navod na zalozenie uctu a ze to tak proste mam vyplnit, poprosim vymazat tieto moje komentare, vdaka.

  • S těmito dotazy se musíte zkusit obrátit přímo na brokera. Dle mého názoru si chtějí ověřit, že máte peníze na obchodování.

 3. Dobrý den, nevíte něco o zvednutí záloh v roce 2020? Chtěla jsem převést podle videa 261 000CZK, ale platforma mi hlásí, že nemám dostatek cashe a musím mít částku ve výši 275 000CZK a nějaké drobné, což odpovídá 11 500USD. Děkuji, MK

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   dle informací, které jsem našel přímo u Interactive brokers naopak minimální kapitál zrušili. Pro cash účet není žádné minimum a pro margin je 2000 USD, ale někteří mají margin i s 500 USD. Psali, že na tom nelpí.

 4. Dobrý den,
  chci se zeptat, jestli to funguje i obráceně – tedy pokud chci vydělané USD v platformě přeměnit na CZK a pak je vybrat přes HBSC banku v CZK do mé banky. Je to možné?

  Odpovědět

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu. 

NOVÝ OBCHODNÍ TRÉNINK

HomeRun Master 2020

Naučte se nový obchodní přístup a strategie pro růst vašeho akciového a opčního účtu. Přihlášky zavíráme v neděli 1.1.