Shrnutí obchodního týdne 4.-8.7.2016 - TradeSmart.cz

Shrnutí obchodního týdne 4.-8.7.2016

Tento týden jsme mohli vidět, že žádné zákonitosti na trhu nefungovaly. Akciové indexy Nasdaq, US500, dluhopisy TLT a komodity, jako je zlato a stříbro, jdou společně nahoru, a to se moc často nevidí. Pravidlem většinou bývá, že když rostou akcie, tak jdou dluhopisy a komodity dolů. Je to nový normál nebo se někdo mýlí? Myslím, že všichni, kdo si myslí, že akciové indexy půjdou dolů, tak jsou na špatné straně. Po Brexitu se akciové indexy vrátily zpět, kde byly před Brexitem a většina obchodníků čekala, že bude následovat rollover a akcie půjdou níž. Stačilo se podívat na nadpisy obchodních magazínů a hned vidíte, na jaké straně je většina. Trh jde tam, kde je likvidita a pohybuje se tím směrem, kde to bude nejvíce lidí bolet. Tento týden to byli medvědi.

Trh je největší zabiják vašich snů.

es-mothly

Pád po Brexitu jsme využili ke vstupu do longu na akcii GOOGL, která se propadla na 680 USD a během 3 dnů vzrostla na 711 USD, kde jsme pozici prodali a aktuálně čekáme na další vstup do longu. Obchod vydělal 275USD na jednu opci. Navíc 28.7. je naplánováné earnings (vyhlášení výsledků) u společnosti Aplhabet (Googl), takže to bude velmi zajímavé.

 

googl-up

Dluhopisy, které obchodujeme s opcemi přes symbol TLT stále rostou, ale vidím zde příležitost na oslabení, čili short trade. Do tohoto obchodu jsem vstoupil ve čtvrtek peřes dlouhodobé opce, takže zde máme dostatek času. To samé vyhlížím na zlatu. Americké akcie ukázaly tento týden, že jsou stále ve velmi silném up trendu. Navíc na měsíčním grafu s monstrozním Squeezem. Pokud se Squeeze potvrdí do longu, tak můžeme čekat pokračující up trend na akciích několik dalších měsíců až roků. Pokud by se potvrdil do shortu, tak naopak, ale zatím to tak nevypadá.

 

tlt-down

V této chvíli nám akcie nedávají žádnou výhodu pro vstup do longu, takže čekáme na další pullbacky. Do longu sleduji GOOGL, WYNN a do shortu Zlato a dluhopisy TLT.

 

wynnup

zlato

Nezapomeňte sledovat mé sociální sítě, kam každý den posílám grafy, obchodní příležitosti a inspirace.

Užijte si zbytek víkendu a obchodujte jednoduše.

 

Pomohlo vám toto video nebo článek? Dostávejte videa a signály jako první: