Obchodní týden 11.-15.7. a výhled. - TradeSmart.cz

Obchodní týden 11.-15.7. a výhled.

Zdravím opět po týdnu,

akciové indexy se v tomto týdnu dostaly na nová maxima a celkem nic nenaznačovalo na výprodeje. Samozřejmě, že všechny Stochastiky a oscilátory signalizují již od minulého týdne, že jsou trhy kompletně překoupené, ale rally up stále pokračuje. Jak jsem v průběhu týdne napsal, bylo by logické, kdyby přišel malý výprodej, ale zřejmě je tam nahoře spoustu stoplossů od shortařů, tak to přesně tak vypadalo. Navíc v pátek byla měsíční expirace opcí a to bývají trhy “zmanipulované”. Ceny jdou tam, kde je největší open interest (největší počet otevřených kontraktů). Od pondělí začínáme znovu a uvidíme, kam se trhy vydají. Zatím je jasný up trend a pullback by znamenal v této situaci příležitost k nákupu. Nezapomeňte na to, že SP500 má měsíční Squeeze, který tuto rally může vést nahoru několik měsíců. Rozhodně si myslím, že jsme stále v bodě, kde nám nedává nákup do longu na indexech žádnou výhodu, takže bych počkal na pullback.

indexy

Kde vidím zajímavé příležitosti je na akcii Pepsi (PEP), která má za sebou velmi strmý pohyb up a vidím tu příležitost do shortu. Pokud by se indexy, také začali vracet, tak by to dávalo velký smysl. Nečekám zde žádný velký pohyb, ale spíše odpočinek, proto jsem zvolil konzervativní strategii s opcemi pomocí spreadu, kde máme velmi malé riziko a velkou pravděpodobnost na výdělek.

akcie pepsi

Stále se mi líbí akcie WYNN, kde se formuje týdenní Squeeze a na konci července je naplánované earnings (vyhlášení výsledků firmy), které by mohlo být dobrým katalizátorem pro větší pohyb, ale samozřejmě u vyhlášení se může stát cokoliv, takže zde přichází na řadu Money Management a stanovení maximálníího rizika, pokud byste chtěli obchod držet přes.

akcie wynn

 

Také akcie Aplphabet (GOOGL) má naplánované vyhlášení na 28.7.2016, který určitě budu sledovat a pokud nastane příležitost, tak vyhlášení zobchodujeme.

googl

Tento týden jsme se opět přesvědčili, jak je důležité při obchodování s opcemi mít čas na své straně. Pozice na akcii UAL, která byla přes týden stále v mínusu se otočila nakonec v pěkný zisk. Do obchodu jsme vstoupili na hodnotě 43.40 a akcie se propadla až na cenu 37.37, kde se utvořilo dvojité dno a cena se odrazila až na cenu 47.81. Viz na grafu níže. Ponaučení z tohoto obchodu vyplývá, že je dobré vstupy do obchodů celkově zpomalit, o trochu déle vyčkávat a rozdělit své nákupy. Tím myslím že, pokud chceme nakoupit např. akcie nebo opce za celkem 1 000 USD, tak při prvním vstupu nakoupit za 500USD a určit si druhý vstup, kde nakoupit za dalších 500USD.

dvojité dno

Přeju hezký zbytek neděle a uvidíme se opět v týdnu.

Obchodujte jednoduše.

 

Pomohlo vám toto video nebo článek? Dostávejte videa a signály jako první: