fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Budoucnost AI analýzy akcií je tady! Přihlaste se na živé vysílání v neděli 19.5. od 20:00.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra slevy na kurzy, LIVE Room a TradeStreet! Končí již v neděli 26.5.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Investiční guru předpovídají finanční krizi. Ano, jednoho dne budou mít pravdu.

Zdravím Traders,

mít správné informace k obchodování je důležitá věc, otázkou je, kde tyto informace hledat a jsou-li všechny vůbec potřebné pro náš trading? I v tradingu, jako v jiném byznysu platí paretovo pravidlo 80-20. 80% informací, které získáme jsou nám k tradingu zbytečné. Trading je velmi rozdílný např. od profese doktara, kde pokud víte víc, tak více vyděláváte u Tradingu vědět více rozhodně není zároukou toho, že více vyděláte. Dvojnásob to platí s informacemi od investičních magazínů a zpravodajů. Všiměte si sami, že mgazíny píší téměř vždy v minulém čase, ropa dnes slabila, zlato se dnes propadlo atd…tyto informace jsou pro profesionálního tradera naprosto bezcenné, protože ví, že [clickToTweet tweet=“Nejdřív je cena a poté zpráva. – Dominik Kovařík“ quote=“Nejdřív je cena a poté zpráva.“ theme=“style3″] Nikdy to není naopak. Grafy nám řeknou vše, co potřebujeme vědět. Taky si všiměte toho, že je daleko více negativních zpráv než těch pozitivních. Je to z jednoduchého důvodu, cílem těchto zpravodajů a magazínů je pouze prodat reklamu. To je vše. Vy jako čtenáři je vůbec nezajímáte, jste pro ně pouze číslem ve statistikách, které prezentují svým inzerentům. Pokud si myslíte, že získáte z těchto magazínů nějaké cenné informace nebo zajímavé tipy na kterých vyděláte, tak se pletete.

Obdobné to je s „investičními guru“, kteří neustále předpovídají krachy na burze, píšou knihy, straší obchodníky a věští budoucnost trhů na roky dopředu a ano jednoho dne budou mít pravdu. :)

Otázka je, zdali chcete mít pravdu a nebo vydělat peníze? To jsou dvě naprosto odlišné věci. Můžeme říci, že pravděpodobně v následujících letech přijde korekce na trhu, ale důležité je, jestli ji dokážeme zobchodovat a vydělat na ni. Opět vás chci upozornit, že tito lidé většinou ani sami neobchodují a živý se prodejem těchto článků a publikací a evidentně se jim prodávají velmi dobře. Je to z toho důvodu, že většina lidí jsou finančně negramotní, nerozumí tomu, jak ekonomika funguje nebo si to nechtějí přiznat.

Mít globální přehled o ekonomice a finanční situaci na globálních trzích je pro tradera důležité.

Pokud chcete vědět, jak funguje ekonomika a finanční sektor, tak mám pro vás jeden tip. Pusťtě si video níže. Řekne vám vše, co potřebujete o ekonomice vědět. Autorem je investor Ray Dalio, který stojí v čele největšího finančního fondu na světě.

Vše ostatní mi ale prozradí sami grafy. Stačí sledovat hlavní akciové indexy, dluhopisy, zlato, ropu, dolar a vše si dát do souvislostí. Základním a zároveň velmi efektivním indikátorem je 200 denní klouzavý průměr. Pokud se cena obchoduje nad tímto průměrem, pak lze všobecně říci, že je trend nahoru. Pokud se cena naopak dostane pod tento klouzavý průměr, pak je třeba zpozornit, protože může přijít trend dolů.

Na obrázku níže vidíte vzorový trend nahoru na akciovém indexu S&P 500 – červenec 2016 až březen 2017. Cena se obchoduje nad 200 denním klouzavým průměrem.

trend nahoru

 

Finanční krize znázorněna na akciovém indexu S&P 500 níže v roce 2008 až 2009. Cena se dostala pod 200 denní klouzavý průměr.

finanční krize 2008

 

Tyto informace, ale používám jen k tomu, abych zjistil, jaká je nálada na trhu a kam směřují hlavní trendy a do jakých aktiv a sektorů se přesouvají peníze. Pro samotné obchodování vždy sleduji konkrétní graf aktiva, jdu s trendem, dokud se neobrátí a až se obrátí, začnu obchodovat na opačnou stranu. Nepotřebuji věštit a předpovídat, nepotřebuji ani vědět, co se stane, abych dokázal konzistentně vydělávat peníze. Ten kdo říká, že ví, co se stane, tak vám lže. Musel by znát všechny obchodníky na světě a přesně vědět, kdy do trhu vstoupí, za kolik nakoupí a kdy z něho vystoupí. Vidíte sami, že je to nemožné. Ano existují cykly, které se opakují, existuje nějaká pravděpodobnost, že trh za x let prochází korekcí, ale důležité je si uvědomit, že každý moment na trhu je unikátní. Nikdy to nemá stejný průběh. Nechci, aby tento článek působil přilž negativně, že jsem se postavil proti všem magazínům a investičním guru, ale chci vám především ušetřit spoustu drahoceného času, který strávíte filtrováním těch hodnotných článků v této finanční informační džungli. Sám jsem si tím na začátku prošel, sledoval jsem téměř všechny zprávy, odebíral jsem tucty ivestičních tipů a doporučení a byl jsem přehlcený bezcennými informacemi. Snažte se vše držet v maximální jednoduchosti a uvidíte, že se vaše obchodování začne posouvat tím správným směrem.

Doufám, že to pomohlo.

Ať se vám daří!

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Napsat komentář

Extra sleva na všechny tréninky a LIVE Roomy. Pouze do neděle 26.5.

Days
Hours
Minutes
Seconds