fbpx

Investiční report a výhled pro říjen (október) od Dominika Kovaříka je nyní ke stažení zdarma.

Záznam ze včerejšího vysílání „Jak investovat do podhodnocených společností a zajistit růst svého akciového portfolia“:

Black Friday slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Prodlouženo do pondělí 28.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

50% sleva. Investiční + Trading LIVE Room na celý rok za jednu cenu. Do úterý 31.10.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy na kurzy a LIVE Roomy až 64%. Platí pouze do 31.12.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Hledáme Tradery! Získejte 1 mil. Kč a obchodujte pro naši firmu. Přihlaste se na nedělní vysílání:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra sleva 33% na software TradeStreet do neděle 28.11. + záznam z tréninku.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Vánoční slevy u TradeSmart

pro prvních 100

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Poslední den! Využijte Extra Vánoční slevy na kurzy a živá vysílání. Akce končí 31.12.

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Nový trénink zdarma: Jak kupovat akcie levněji než ti nejúspěšnější obchodníci světa? 

Black Friday slevy až 64% na kurzy a živá vysílání! Platí jen do pondělí 27.11.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Co to je Federální rezervní systém (FED)? Trading Terminologie!

Co to je Federální rezervní systém (FED)?

Federální rezervní systém (FED) je centrální bankou Spojených států a pravděpodobně nejsilnější finanční institucí na světě.

Federální rezervní systém (FED) byl založen americkým kongresem v roce 1913, aby národu poskytl bezpečný, flexibilní a stabilní finanční systém.

To je založené na federálním systému, který zahrnuje centrální vládní agenturu (rada guvernérů) ve Washingtonu a 12 regionálních Federálních rezervních bank, kdy každá z nich je zodpovědná za specifickou geografickou oblast Spojených států.

12 regionálních Federálních rezervních bank sídlí v Bostonu, New Yorku, Philadelphii, Clevelandu, Richmondu, Atlantě, Chicagu, St. Louis, Minneapolis, Kansas City, Dallasu a San Franciscu.

Jeho rozhodnutí nemusí být ratifikována prezidentem ani jiným vládním úředníkem.

Je však stále předmětem dohledu Kongresu a musí pracovat v rámci cílů hospodářské a finanční politiky vlády.

Povinnosti Federálního rezervního systému (FED) lze rozdělit do čtyř obecných oblastí:

1) Provádění národní měnové politiky ovlivňováním měnových a úvěrových podmínek v americké ekonomice k zajištění maximální zaměstnanosti, stabilních cen a mírných dlouhodobých úrokových sazeb.

2) Dohlížet a regulovat bankovní instituce, aby byla zajištěna bezpečnost amerického bankovního a finančního systému a ochrana spotřebitelských úvěrových práv.

3) Udržení stability finančního systému a systémového rizika.

4) Poskytování finančních služeb – včetně klíčové role při provozování národního platebního systému – depozitním institucím, vládě USA a zahraničním oficiálním institucím.

 

 

Duální mandát

Hlavním orgánem pro tvorbu měnové politiky Federálního rezervního systému (FED) je Federální výbor pro otevřený trh (FOMC), jehož součástí je Rada guvernérů, prezident Federální rezervní banky v New Yorku a prezidenti dalších čtyř regionálních centrálních bank.

Výbor je odpovědný za rozhodnutí o měnové politice, která jsou rozdělena do tří oblastí; maximalizace zaměstnanosti, stabilizace cen a zmírnění dlouhodobých úrokových sazeb.

První dvě jsou známé jako duální mandát Federálního rezervního systému (FED).

 

Příjem

Hlavním zdrojem příjmů Federálního rezervního systému (FED) je zájem o řadu vládních cenných papírů v USA, které získal prostřednictvím svých operací.

Ostatní zdroje příjmů zahrnují úroky z investic v cizích měnách, úroky z úvěrů vkladatelským institucím a poplatky za služby (např. zúčtování a převody prostředků) poskytnuté těmto institucím.

Po zaplacení výdajů Federální rezervní systém (FED) převede zbytek svých příjmů do státní pokladny USA.

 

Sazba federálních fondů

Je to úroková sazba, ve které si mohou depozitní instituce, jako jsou banky, spořitelny a úvěrové společnosti, půjčovat a půjčovat si navzájem i veřejnosti za účelem krátkodobých i dlouhodobých obchodních potřeb.

Krátkodobá úroková sazba – jedná se o sazbu placenou držiteli krátkodobého dluhopisového cenného papíru, jako jsou obchodní cenné papíry nebo státní pokladniční poukázky poskytnuté soukromými věřiteli.

Dlouhodobá úroková sazba – jakákoli změna dlouhodobé úrokové sazby má vliv na ceny akcií a osobní bohatství. Například pokles dlouhodobých úrokových sazeb směřuje k růstu cen akcií a naopak.

Dolarové směnné kurzy – týká se hlavně hodnoty amerického dolaru v mezinárodním obchodování. Například pokles směnných kurzů dolaru staví americký dolar do nepříznivé pozice, což je pro zahraniční investory slabou měnou, přičemž opak je pravdou. Znehodnocení dolaru také znamená, že hodnota dovozu do Spojených států vzrostla ve srovnání s vývozem.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o Trading terminologii se můžete těšit na téma: Federal Open Market Committee (FOMC).

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým TradeSmart.cz

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup

Získejte přístup k živým vysíláním a novým videím od Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům. Vyplňte svůj e-mail.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.